Helena Ahti-Hallbergin pitkällä ulkomaanmatkalla on sattunut erilaisia vastoinkäymisiä.
Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelman tuomari Helena Ahti-Hallberg on parhaillaan pitkällä lomamatkalla aviomiehensä Eric Hallbergin kanssa. Pari on majaillut muun muassa Turkin Istanbulissa ja Intian Kalkutassa sekä Keralassa, ja vuoden 2024 he aloittivat Dubaissa.
Reissulla kaikki ei ole mennyt kuin Strömsössä. Ahti-Hallberg kertoi Instagramin tarinat-osiossa 22. joulukuuta, että hän joutui Kalkutassa sairaalaan vatsataudin vuoksi. Matkaan on mahtunut myös muun muassa hotellipettymyksiä sekä suuriin välimatkoihin kaatuneita seikkailuhaaveita.
Lue myös: Helena Ahti-Hallberg joutui sairaalaan Intiassa
Viimeisimmän Instagram-päivityksensä Ahti-Hallberg on jakanut Dubain-lennolta, jossa tunnelma on TTK-tuomarin mukaan ollut kaikkea muuta kuin rentouttava.
– Soundimaailmaltaan yölento voittaa päivälennon monellakin tapaa, täähän on kuin kakofoninen sinfonia, eikä kuulkaa ollut mikään pieni orkesteri, hän alustaa tekstiään.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
