Nurmijärven Jalkapalloseuran päävalmentaja Mikko Manninen tarjosi varsin erikoisen syyn joukkueensa lauantaiselle 0–2-tappiolle MyPaa vastaan.
LUE MYÖS: Fanit haukkuivat Neymaria itkupilliksi – PSG-tähti juoksi yleisön eteen ja kuittasi tilanteen
Kotijoukkue MyPan osumista kyseisessä Kouvolan Saviniemessä pelatussa Kakkosen ottelussa vastasivat Tomi Räikkönen ja Heikki Pulkkinen.
– Iso yllätys oli se, että MyPa oli vienyt vastustajan "skauttauksen" ihan uudelle tasolle. Eräs MyPan pelaaja nimittäin heräsi tyttäreni makuuhuoneesta viime sunnuntaina, Manninen tykitti Kouvolan Sanomissa.
Manninen ei suostunut paljastamaan kyseisen MyPa-pelaajan henkilöllisyyttä. Tykityksensä lomassa luotsi myönsi myös joukkueensa pelillisen aseettomuuden.
– Toisen puoliajan alussa meillä oli jakso, jossa ehkä hallitsimme peliä näennäisesti. Tosiasiassa saimme koko ottelussa vain yhden laukauksen kohti maalia, Manninen sanoi.
LUE MYÖS:
