Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Jokereille raju menetys: kapteeni Peter Reginille aivotärähdys palattuaan juuri pitkältä sairauslomalta – ”Ei näytä nyt kauhean hyvältä”

Peter Regin ehti pelata yhden täyden ottelun ennen uutta loukkaantumistaan.
Peter Regin ehti pelata yhden täyden ottelun ennen uutta loukkaantumistaan.Lehtikuva
Julkaistu 31.12.2018 11:22

MTV URHEILU

Sunnuntain KHL:n vierasottelussa Slovan Bratislavaa päähän kohdistuneen taklauksen saanut Peter Regin sai tilanteessa aivotärähdyksen, vahvistaa Jokerien päävalmentaja Lauri Marjamäki.

LUE MYÖS: Jokereiden vuodelle voitokas päätös – luottovahdin nollapeli mureni aivan viime sekunneilla

Juuri kolmen kuukauden poissaolon jälkeen kokoonpanoon palannut Regin joutui Jokerien 3-1-voitossa isäntien Mario Lunterin taklaamaksi heti avauserässä.

Regin ehti pelata syyskuun jälkeen vain yhden täyden ottelun ennen uutta loukkaantumistaan. Päävalmentaja Marjamäki vahvisti seuran verkkosivuilla, että kyseessä on aivotärähdys.

– Ainut iso miinus ja negatiivinen asia oli Peter Reginin tippuminen. Ei näytä nyt kauhean hyvältä, mutta tämmöistä tämä jääkiekko on, ja toivotaan, että saadaan hänet mahdollisimman nopeasti taas takaisin, Marjamäki kommentoi.

Lisää aiheesta:

HIFK:lle karmea takaisku: Leo Komarov pitkään sivussaHämmästyttävä näky: Tämä harmiton tilanne päätti SM-liigan tähtivahvistuksen kauden – "Ketuttaa kuin pientä sikaa"Karmea takaisku: SM-liigassa loukkaantunut Leijonat-maalivahti joutuu olemaan pitkään sivussa KalPalle takaisku! NHL-vahvistuksen lainasopimus purettiinIkävä tapaus synkensi Jokerien superiltaa – "Tila on huono"TPS:n tiedotuspolitiikka heilahti toiseen ääripäähän – aivotärähdyksen saanut maalivahtikin pääsi ääneen
KHLJokeritJääkiekkoUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

KHL
  • 2.9.12:19
    NHL

    Peter Forsberg kertoi totuuden Venäjän miljoonista: "Voin sanoa tämän nyt"

  • 22.8.12:12
    Jokerit

    Jokerien 21-vuotiaan pelaajan ura ohi

  • 18.8.20:41
    Jääkiekko

    Ruotsin entinen NHL-puolustaja kiekkoilee yhä Venäjällä – surkuttelee saamaansa palautetta ja kehuu Moskovaa: "Sääli, että meitä kohdellaan näin"

  • 14.8.17:55
    Jääkiekko

    Teemu Pulkkiselle pamahti tyly rahavaatimus Venäjältä

  • 13.8.11:11
    Mestis

    Teemu Pulkkisen sanavalinnat pantiin merkille Venäjällä