Valioliigassa pelaava Liverpool ja ranskalaisjätti PSG ovat pääsemässä sopuun laitahyökkääjä Bradley Barcolan siirrosta.
The Athleticin toimittajan David Ornsteinin mukaan Liverpool tarjoaa PSG:lle 120 miljoonan punnan (140 milj. euron) siirtokorvausta.
Ornsteinin mukaan osapuolet neuvottelevat vielä sopimuksen muista yksityiskohdista, eikä sopimuksia olla vielä allekirjoitettu.
23-vuotias Barcola iski viime kaudella PSG:ssä 11 maalia 29 ottelussa. Hän on voittanut seuran riveissä kaksi Mestarien liigan mestaruutta ja kolme Ranskan liigan mestaruutta.
Kesän MM-kisoissa hän iski Ranskalle kolme maalia kahdeksassa ottelussa.
Liverpool on hankkinut kesän siirtoikkunassa toistaiseksi kolme pelaajaa. Jeremy Jacquet (63,6 milj. €) saapui Rennesistä, Victor Munoz (40 milj. €) Osasunasta ja Ronald Araujo (laina) Barcelonasta.
Ovi on käynyt myös ulospäin. Seuran ovat kesällä jättäneet Andrew Robertson, Ibrahima Konate, Mohamed Salah ja Curtis Jones.

