Entinen lentopalloilija Kayla Simmons, 27, kertoo suurien rintojensa haitanneen hänen pelaamisestaan. Hän halusi itselleen urheilijana pienemmät rinnat.
Kayla Simmons pelasi takavuosina lentopalloa yhdysvaltalaisessa Marshallin yliopistossa Länsi-Virginiassa. Laji jäi kuitenkin sittemmin vuonna 2018 valmistuneelta Simmonsilta taakse, ja hän on tätä nykyä tunnettu somepersoona. Näyttäviä kuvia itsestään julkaisevalla Simmonsilla on Instagramissa lähes miljoona seuraajaa, ja hänellä on tili myös OnlyFansissa.
Simmons on palannut tuoreeltaan urheilija-aikaansa ja puhunut asiasta, josta urheilijat eivät ole kovin paljon julkisuudessa ääntä pitäneet.
Simmonsin mukaan hänen isot rintansa haittasivat häntä lentopalloilijana.
– On hauskaa, että halusin koulussa pienet rinnat. Halusin pienet rinnat, koska ne olisivat tehneet kaiken lentopallossa helpommaksi. Oli kuitenkin turha toivoa, Simmons kertoi tuoreessa YouTube-videossaan vastatessaan hänelle esitettyihin kysymyksiin.
Simmons yksilöi perään, miten suuret rinnat tekivät pelaamisesta vaikeampaa.
– Et pysty hyppäämään niin korkealle, et pysty juoksemaan niin nopeasti, sattuu syöksyä, kaikki on vaikeampaa.
Simmons myönsi kaipaavansa yliopistoaikojaan ja silloista yhteisöllisyyttä, mutta sanoi pitävänsä nykyisestä elämästään.
Simmons on kertonut tekevänsä yhteistyötä monien yritysten kanssa ja auttavansa brändejä tavoittamaan yleisöjä suositun Instagram-tilinsä avulla. Entinen urheilija on sanonut tekevänsä mainostusta yksilöidysti, niin että se olisi kussakin tapauksessa tehokasta.