Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

IS: Ojasta tajuttomana löytynyt tyttö pääsi sairaalasta kotiin – ei muista alkukesän turmasta mitään

Julkaistu 26.08.2016 12:53

MTV UUTISET

Kesäkuun alussa ojasta loukkaantuneena löytynyt pikkutyttö on päässyt vihdoin pois sairaalasta, kertoo Ilta-Sanomat.

Kuusivuotiaan tytön lähipiiriin kuuluva henkilö löysi tytön ojasta tajuttomana Kauhavan Kortejärvellä iltaviiden jälkeen 4. kesäkuuta. Tapaus herätti aluksi epäilyjä rikoksesta, mutta tutkinta päätettiin kesäkuun lopulla.

Tyttö oli lähtenyt polkemaan pyörällä kohti kotiaan ystävänsä luota iltapäivällä. Perhe teki katoamisilmoituksen poliisille, kun tyttöä ei kuulunut kotiin lyhyeltä matkalta.

Poliisin teknisen tutkinnan jälkeen on arveltu, että tyttö kaatui pyörällään ketjujen petettyä. Tyttö ei voi auttaa poliisia selvityksissä, sillä hän ei muista tapahtuneesta mitään. Tapaukselle ei myöskään löytynyt silminnäkijöitä.

Lisää aiheesta:

Kadonnut perheenäiti Krista Laiho on löytynyt kuolleenaYlöjärveltä kadonnut 14-vuotias tyttö löytyi – poliisi selvittää rikoksen mahdollisuuttaOjasta vakavasti loukkaantuneena löydetty 6-vuotias tyttö päässyt pois tehohoidostaOjasta löytyneen 6-vuotiaan tila vakava – poliisi pääsee kuulemaan aikaisintaan päivien päästäLoukkaantunut 6-vuotias oli matkalla kaverinsa luota kotiin – Mitä tapahtui tällä vajaan kilometrin matkalla? Ojasta loukkaantuneena löytyneen pikkutytön tapaus yhä mysteeri – poliisi pyytää lisää havaintoja
Kotimaa

Tuoreimmat aiheesta

Kotimaa
  • 17:28
    Talouskasvu

    Etla alentaa kasvuennustettaan 0,8 prosenttiin – kotitalouksien kulutus sakkaa

  • 16:41
    Kadonneet

    Helsingissä kateissa ollut mies on löytynyt

  • 16:39
    Politiikka

    "Hallitus ei voi jäädä PS:n ja KD:n panttivangiksi": Oppositiotriolta vetoomus Palestiinan tunnustamisesta

  • 15:56
    Vihapuhe

    Homovastaisen saarnaajan piti esiintyä suomalaisen turkisyhtiön tiloissa – mieli muuttui median otettua yhteyttä

  • 15:41
    Ylioppilaskokeet

    Ylioppilaskokeissa ei tänään suuria ongelmia