Huuhkajien huippulaituri Daniel Håkans on kiperässä tilanteessa. Hänen edustamansa Vålerengan pudottua tänä syksynä Norjan pääsarjasta, on 23-vuotias toivonut siirtyvänsä tammikuun siirtoikkunan aikana muualle.
Aika ja vaihtoehdot ovat kuitenkin käymässä vähiin. Tammikuun siirtoikkuna sulkeutuu suurimmassa osassa Eurooppaa torstai-iltana.
– Minusta se on stressaavaa. Valehtelisin, jos en sanoisi haluavani jonnekin muualle, Håkans kertoi maanantain harjoitusten jälkeen Nettavisenille.
– Se on stressaavaa, mutta luulen, että minulla on suhteellisen hyvä vuoropuhelu seuran kanssa. Joten uskon, että voimme ratkaista joitakin asioita.
LUE MYÖS: Tämä lautasliina mullisti Lionel Messin elämän – nyt se huutokaupataan huimaan hintaan
Norjalaislehden mukaan Vålerengan pöydällä on ollut vain Hollannin pääsarjaseura Heerenveenin lainatarjous, mutta se ei kuulemma ollut tarpeeksi kiinnostava.

