Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Halut hukassa? Victoria Beckham on koukussa eroottiseen romaaniin

Eroottinen Fifty Shades of Grey -romaani on sekoittanut naisten (ja Victoria Beckhamin) päät.
Eroottinen Fifty Shades of Grey -romaani on sekoittanut naisten (ja Victoria Beckhamin) päät.Splash
Julkaistu 01.08.2012 19:00(Päivitetty 21.01.2013 14:33)

Puuttuuko vällyjen välistä säpinää? Tartu kirjaan, neuvoo Victoria Beckham. Muotisuunnittelija paljastaa olevansa suorastaan koukussa eroottisesti latautuneeseen ja rajumman puoleiseen suosikkiromaaniin.

Muodin edelläkävijä Victoria Beckham, 38, on löytänyt sisäisen lukutoukkansa – ja varsin raisun sellaisen.

Eroottinen Fifty Shades of Grey -romaani on sekoittanut naisten (ja Victoria Beckhamin) päät.GettyImages

Beckham on tätä nykyä täysin koukuttunut Fifty Shades of Grey -nimiseen romaaniin, josta ei rajuja, masokistisia seksikohtauksia puutu. Kirja on amerikkalaisten naisten keskuudessa. Kirjan on muun muassa väitetty nostaneen seksilelujen sekä harmaiden kravattien myynnin huippulukemiin.

Beckham on niin innoissaan romaanista, että hän on antanut myös äidilleen seksiä tihkuvan teoksen luettavaksi.

– Ostin jopa äidilleni tämän kirjan! Mutta joka ikinen kerta kun äitini yrittää aloittaa keskustelun aiheesta, vaihdan aihetta. En halua puhua äitini kanssa sadomasokismista! Beckham kertoo Glamour-lehdessä.

Kirja kertoo kirjallisuudenopiskelija Anastasia Steelestä, joka haastattelee koulun lehteä varten seksikästä ja menestynyttä yrittäjää Christian Greytä. Pari ajautuu suhteeseen, joka on täynnä masokistista seksiä. Romaani on kolmiosainen trilogia, ja siitä on suunnitteilla elokuva.

Entinen Spice Girls -tähti joutui ikävämmän puoleisiin otsikoihin hänen mainitessaan, ettei hän ollut koskaan lukenut kokonaista kirjaa. Hienoa, että lukuinto löytyi – vaikkakin ensin eroottisen kirjallisuuden parista.

Lähde: Glamour, Entertaimentwise

Kuvat: Splash, GettyImages

Lisää aiheesta:

Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksiaYhdellä mausteella saat erityisen hyvää kaalilaatikkoa – Pirjon ohje on valtava hittiVolkswagen keskeyttää VW Golf -mallin tuotannonSuomeen odotetaan ulkomaisen turismin ennätystalvea – globaali trendi jyllää eteenkin LapissaMoni urheileva lapsi ja nuori kärsii rasitusvammoista – näin niitä voi ehkäistäSuomi-herkku veti Hollywood-tähden sanattomaksi: "Olen aika varma, että sain tarpeekseni"
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • Eilen20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • Eilen17:24
    Ruoka

    Yhdellä mausteella saat erityisen hyvää kaalilaatikkoa – Pirjon ohje on valtava hitti

  • Eilen15:23
    Volkswagen

    Volkswagen keskeyttää VW Golf -mallin tuotannon

  • Eilen13:38
    Matkailu

    Suomeen odotetaan ulkomaisen turismin ennätystalvea – globaali trendi jyllää eteenkin Lapissa

  • Eilen12:30
    Viiden jälkeen

    Moni urheileva lapsi ja nuori kärsii rasitusvammoista – näin niitä voi ehkäistä