Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

KUVA: Beverly Hills -tähti MTV:llä: Ihmiset yllättyvät minut nähdessään!

Julkaistu 13.08.2014 10:15

Irina Mikkola

irina.mikkola@mtv.fi

Legendaarisesta Beverly Hills -sarjasta tuttu Ian Ziering vieraili MTV:llä keskiviikkoaamuna. Mies iloitsee Suomessa saamastaan lämpimästä vastaanotosta.

Takavuosien legendaarisessa Beverly Hills -sarjassa näytellyt Ian Ziering vierailee parhaillaan Suomessa. Kulttisarjaa kymmenen vuoden ajan tähdittänyt mies on Suomessa promoamassa uutta Haihurrikaani-elokuvaansa.

– Minut on pidetty kiireisenä, mutta se on vain mukavaa, Ziering kertoi MTV.fille.

Maanantaina Suomeen saapunut tähti viipyy maassa torstaihin asti. Suomesta mies tiesi entuudestaan vain sen, että maalla on yhteistä rajaviivaa Venäjän ja Ruotsin kanssa ja että sieltä tulee hienoja hiihtäjiä. 

Työkiireiden ohella mies onkin jo vierailunsa alkupäivinä ehtinyt myös tutustua hieman tarkemmin Helsinkiin ja sen ihmisiin.

– Olen syönyt fantastista ruokaa ja saanut uusia ystäviä matkan varrella. Olen ehtinyt kuljeskella keskustassa ja muutamat ihmiset ovat tunnistaneet minut kadulla. Se on hyvin imartelevaa! He ovat olleet yllättyneitä nähdessään minut, mutta hyvin ystävällisiä. On mukavaa tulla maahan, jossa minut otetaan noin lämpimästi vastaan!

Tänään Ziering aikoo muun muassa tavata suomalaisia fanejaan.

– Sen jälkeen aion suorittaa sydänleikkauksen, astella eduskuntaan, järjestellä taloustilanteen kuntoon ja pelastaa Suomeen eksyneen ryhävalaan, mies vitsaili.

– En oikeasti. Aikavyöhykkeen yli matkustaminen, unenpuute ja vahva suomalainen kahvi vain saavat hulluuteni valloilleen, hyväntuulinen tähti nauroi.

Lisää aiheesta:

Brittitähti Jack Doolan sai yllättävän tulikasteen toimintaelokuviin Suomessa: "Se oli aika v*tun intensiivistä"Jarmo Koski 70 vuotta! Legendaarinen näyttelijä noudattaa erityisesti yhtä elämänohjetta: "Se tuottaa mielestäni kaikkea hyvää"Love Island -lähettiläs Shirly Karvinen on joutunut yllättäviin tiukkoihin tilanteisiin Espanjassa: "Toistaiseksi olen selvinnyt säikähdyksellä"Kauniit ja rohkeat -tähti kertoo yllätyksestään – sukujuuria Suomessa: "Taatusti äidin puolelta"60 hengästyttävää sekuntia, jotka saavat rakastumaan Helsinkiin – Tältä näyttää Suomen pääkaupunki maailmankansalaisen silmin!Ronn "Ridge" Moss hehkuttaa suomalaisfanejaan: He ovat lämpimiä ja suloisia
Ian ZieringTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ian Ziering
  • 02.01.202420:40
    Beverly Hills 90210

    Beverly Hills 90210 -tähti joutui tappeluun mopoilijoiden kanssa uudenvuodenaattona – näin tapahtumat saivat alkunsa

  • 26.08.202209:11
    Beverly Hills 90210

    Beverly Hills 90210 -tähti on kuollut

  • 13.08.201422:32
    Hollywood

    VIDEO: Hollywood-tähti maistoi salmiakkia – näin hän reagoi

  • 13.08.201420:08
    Hollywood

    Beverly Hills -tähti MTV.fille: Suomalaiset ovat lämpimiä ja mukavia