Bess kahmi viisi Emma-ehdokkuutta – naureskelee haastattelussa, mikä pitää nöyränä: "Kun siivoaa kissan…"
Bess on ehdolla viidessä eri kategoriassa Emma-gaalassa.
Laulaja Bess kahmi peräti viisi Emma-ehdokkuutta: Vuoden Artisti, Vuoden Tulokas, Vuoden Biisi, Vuoden Pop ja yleisöäänestys. Bess iloitsee ehdokkuuksistaan MTV Uutisten haastattelussa.
– Tuntuu ihan uskomattomalta. Tosi hieno juttu.
Ram pam pam -jättihitti nosti laulajan tänä vuonna suosioon Uuden Musiikin Kilpailun aikaan. Elämä on kuitenkin jatkunut lähes entisellään suuresta suosiosta huolimatta.
– Ihan samalla tavalla olen tehnyt hommia nyt kuin ennenkin, toki niitä on ollut monin kerroin enemmän, Bess kertoo hymyillen.
Arkielämässä Bess pyrkii tekemään ihan normaaleja asioita, kuten käymään kuntosalilla tai hot joogassa.
– Olen sanonut tämän jossain aikaisemminkin, mutta se pitää nöyränä, kun siivoaa kissan paskaa päivittäin, Bess naureskelee.
Viime kesänä Bess kiersi monta festaria ja hän hehkuttaakin, että kesä oli uskomaton. Bess alkoi muistella haastattelussa erästä kommellusta, joka tapahtui keikalla. Katso videolta, mitä laulajalle tapahtui.
Uusimmat
-
23:51
Zelenskyi: Venäläisten osallistuminen olympialaisiin olisi terrorismin hyväksymistä – MTV seuraa sotaa
-
23:31
Näin Erdoğanin läksytys otettiin vastaan Ruotsin medioissa: Turkkia toivottiin ulos Natosta, Mika Aaltola mainittu
-
21:48
MTV Kiovassa: Venäläisten jättämät miinat piinaavat siviilejä vielä vuosia – tällaista on ukrainalaisten miinanraivaajien hengenvaarallinen työ
-
21:32
Ruotsi romahti MM-kisoissa rumasti mitaleilta kotiyleisönsä edessä – itseruoskinta alkoi välittömästi: "Olen raivona"
-
21:27
Video näyttää räjähdyksen ammustehtaassa Iranissa – ulkoministerin lausunto viittaa ydinohjelmaan
-
21:26
Erdoğan voisi hyväksyä Suomen Natoon: "Ruotsi tulee järkyttymään"
-
21:10
Priscilla Presley hakee hallintaansa tyttärensä Lisa Marie Presleyn omaisuutta – edesmenneen laulajan tytär Riley Keough on kuitenkin nimetty edunvalvojaksi
-
20:55
Kimi ja Minttu Räikkönen kertoivat ilouutisen – pariskunta odottaa kolmatta lastaan
-
20:19
Erikoisesta kiharavinkistä tuli viraalihitti – asiantuntijat toppuuttelevat intoa
-
20:01
Karut olosuhteet yllättivät elokuvantekijät Lapissa: "Tuuli niin lujaa, että auton tuulilasi meni rikki"
-
19:09
Jari Isometsä suorana: Suomalaistähti ei ole kunnossa – tuli myös myrskyvaroitus
-
19:07
Helsinkiläisen Patrickin fiilistelylenkki keskeytyi, kun vastaan tuli vuodevaatteilla täytetty pyykkikone: "En ymmärrä"
-
19:02
Spekulaatiot jylläävät – onko Miley Cyrusin uudessa kappaleessa lukuisia piiloviestejä laulajan eksälle?
-
19:00
Kokoomuksen vaaliristeilyllä tarjoiltiin sinisiä drinkkejä: "Maistuvat ihan vaalivoitolta"
-
18:55
Harri Syrjänen vinkkaa, kuinka valmistat munakkaan texmex-tyyliin: "Mallia huikea"
-
18:48
AKT: Ahtausalan ylityökielto alkaa satamissa keskiviikkona
-
18:43
Reetta Hurske nakutteli Suomen ennätyksiä ja jätti kivikovia nimiä taakseen: "Hyviä päänahkojahan nuo ovat"
-
18:24
Suomalaismiehellä parisuhdedraamaa, yritti polttaa ravintolan Fuengirolassa: "20–30 sekuntia lisää, niin..." – lieskat tallentuivat videolle
-
18:06
Aaron Carterin perhe uskoo tämän kuolleen huumeisiin – keuhkoissa ei ollut vettä, vaikka ruumis löydettiin kylpyammeesta
-
17:30
HUSin verkkopalveluun kohdistuu palvelunestohyökkäys – aiheuttaa ajoittaisia häiriöitä
-
Lataa lisää