Muusikko Arttu Wiskarin sanoituksista löytyy useita viittauksia autoiluun, joten kutsuimme hänet vieraaksemme ja selvitimme minkälainen bensalenkkari miehestä kuoriutuu.
Joidenkin mielestä auto kuvastaa ihmistä, ja myös Arttu Wiskari on asiasta samaa mieltä. Nykyisin muusikon alta löytyy Jeep Compass. Turvallisuuden ja riittävien tilojen lisäksi Wiskari arvostaa Jeepin nelivetoisuutta, mikä takaa pääsemisen perille myös haastavammissa olosuhteissa.
Arttu Wiskarilla on kokemusta myös autourheilusta, sillä hän on osallistunut rallikilpailuihin. Liikenteessä Wiskari on omien sanojensa mukaan turvallinen kuljettaja.
Katso Arttu Wiskarin koko vierailu oheiselta videolta.
Kuva: Mikko Autio
Seuraa Teknavia myös sosiaalisessa mediassa!
Löydät meidät Facebookista, Instagramista, Twitteristä ja YouTubesta.
Uusimmat
-
17:29
Saksa suunnittelee rajoitusten höllentämistä ensi viikoksi – Merkel ehdottanee kukka- ja kirjakauppojen avaamista
-
17:23
Ravintolat sulkeva laki ei näytä ehtivän voimaan vielä, kun uusi viikko alkaa – näin käsittely etenee
-
17:16
Poliisi MTV:lle: Rovaniemen kaupungin rökälesijoituksiin liittyvästä rikostutkinnasta ei saada vastauksia ennen kuntavaaleja
-
17:11
Riitta-Liisa Roposen MM-yllätyksessä huimia yksityiskohtia – aviomiehen vinkki sytytti kisan aattona: "Siitä tuli aika hyvä fiilis"
-
17:11
Nuorten aikuisten pitäisi jaksaa noudattaa erityistä varovaisuutta jopa pari kuukautta – Ylilääkäri: "Pään pitää kestää – ei tiedetä, jatkuuko tartuntojen nousu"
-
17:09
Yhteishakua perusopetuksen jälkeisiin koulutuksiin pidennetään koronavirustilanteen vuoksi
-
17:06
Vartiainen myöntää maahanmuuttoon liittyvät näkemyserot kokoomuksen sisällä – "Suomella ei ole kykyä ottaa vastaan ihmisiä, joista suuri osa jää elämään tulonsiirroilla"
-
17:03
Salkkarit-tähti Jarmo Koski ei usko iän tuovan etua MasterChef-kisassa: "Olen täällä oppimassa uutta"
-
17:02
Mercedes-pomo myönsi suoraan: saksalaistalli salaili tarkoituksella uutta F1-autoaan – taustalla uhkakuva
-
16:57
Suomen start-up-buumi ei hyytynyt korona-aikana: Sijoittajien kiinnostus on kasvussa – menestystä hakee myös yritys, joka tekee tennareita kahvinporoista
-
16:43
Niksillä miljoonayleisö: Oletko älynnyt tehdä näin, kun otat foliota paketista?
-
16:36
Pohjoisessa rajaa ylittäville määrättiin terveystarkastus, kieltäytyjille tarvittaessa pakkokaranteeni: "Emme lähde väkivalloin testejä ottamaan"
-
16:27
Pitäisikö Uudellemaalle kohdentaa enemmän rokotteita? Näin Marin vastasi opiskelijoille
-
16:10
Krista Pärmäkoskelta hapan heitto jatkostaan MM-kisoissa – "Toivottavasti on"
-
16:07
Perustuslakivaliokunnan puheenjohtaja Rinne ravintolasulusta MTV:lle: Tavoitteena saada lausunto valmiiksi huomenna – laki halutaan maanantaina voimaan
-
15:58
Mies joutui henkirikoksen uhriksi Kangasniemellä
-
15:56
Ano Turtiaisen puheet vanhusten kuolemista järkyttivät eduskunnassa – pääministeri Marin joutui reagoimaan: "Ihmisoikeudet kuuluvat kaikille"
-
Kun puhelin mullistaa kaiken – Samsung Galaxy S21 Mainos
-
15:46
Eva Wahlströmin ja Niklas Räsäsen vauva syntyi: "Tervetuloa Ruben"
-
15:46
Teemu Suninen haluaa näyttää pomoilleen, vaikka tallin haasteet turhauttavat – "Ei tässä olla luovuttamassa"
-
Lataa lisää