Shahtar Donetsk ja Inter Milan väänsivät 0–0-tasapelin jalkapallon Mestarien liigassa tiistaina, mutta spekuloitavaa saatiin toisen jakson tilanteesta Shahtarin maalin edessä.
MAINOS
Mestarien liiga suorana C Morella
C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun.
Shahtarin Valeri Bodar repi rangaistusalueella Romelu Lukakua, ja kookas belgialainen kaatui eikä saanut laukausta aikaiseksi. Tilanteesta ei tuomittu rangaistuspotkua.
LUE MYÖS: Real Madridin yskiminen Mestarien liigassa jatkuu: maailmanmestarin poika iski kahdesti, lopussa dramaattinen nousu
C Moren asiantuntija Sami Hyypiä pähkäili ensin livekuvaa katseltuaan, että tilanne olisi ollut pilkun arvoinen, mutta muutti näkemystään nähtyään hidastuksen toisesta kuvakulmasta.
– Onhan hänellä (Bodarilla) kädet Lukakun olkapäällä, mutta ei hän ihan älyttömästi revi kuitenkaan siinä. Lukaku on tuollainen kaappi, että häntä voi ehkä vähän repiäkin, Hyypiä sanoi.
Tilannetta niin ikään analysoinut C Moren toinen asiantuntija Antti Niemi veisti ensin huumoria ja haastoi sen jälkeen Hyypiän näkemyksen.

