Toista lastaan odottava Salatut elämät -näyttelijä Monika Lindeman jää äitiyslomalle.
Näyttelijä Monika Lindeman jäi Salatut elämät -sarjasta äitiyslomalle. Toista lastaan odottava Lindeman julkaisi lähdön kunniaksi liudan otoksia Instagram-tililleen suosikkisarjan kulissien takaa. Iloisissa kuvissa näyttelijä poseeraa sarjan muiden tähtien kanssa.
– Nämä tyypit ja niin moni muu, Lindeman kirjoittaa kuvien yhteydessä.
Lindemanin roolihahmo, poliisi Linda Eerikäinen ei ole sarjassa raskaana. Raskausvatsan piilottamiseksi jouduttiin keksiä mitä nerokkaampia keinoja. Ohjaaja, puvustamo ja kuvaajat joutuivat käyttämään mielikuvitusta piilottaakseen vatsan.
– Vatsaa on piiloteltu erilaisilla asukokonaisuuksilla ja olen kantanut käsissäni esimerkiksi mappeja ja isoja laukkuja, sohvalla olen pidellyt käsissäni tyynyä, jotka ovat peittäneet vatsan. Ei myöskään otettu mitään profiilikävelyjä ja jouduttiin käyttämään tiiviitä kuvia. Niillä saa aika helposti huijattua, Lindeman kertoi MTV Uutisille aiemmin.
