Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Wilma Schlizewski avioituu erikoisessa hääseremoniassa

Keväällä 2011 Wilma Schlizewski on monta vaatekokoa pienempi.
Keväällä 2011 Wilma Schlizewski on monta vaatekokoa pienempi.
Julkaistu 29.09.2011 14:19(Päivitetty 29.09.2011 14:28)

Tatuointitaiteilija Wilma Schlizewski avioituu helmikuun lopussa kihlattunsa Ollin kanssa.

Yrittäjä Wilma Schlizewskillä on monta rautaa tulessa, sillä hiljattain käynnistyneen elämäntapamuutosyrityksen ohella hän suunnittelee täyttä päätä omia häitään.

– Avioidumme helmikuun loppupuolella. Ranskalainen hääpuku ja morsiamen mekot ovat hanskoja vaille valmiit. Paikka on vielä auki. Haluaisimme avioitua idässä, mutta kaikki ovat valitettavasti kiinni, Wilma kertoo häävalmisteluista MTV3.fin Viihdeuutisille.

Juhannuksena kihlautuneen pariskunnan hääseremoniasta on tulossa mielenkiintoinen, sillä heille on tulossa vihkitoimitus paikan päälle.Vihkisormukset ovat Wilman mukaan jo sormessa, sillä he teettivät kihloja varten uniikit palapelisormukset. Ainutlaatuisesta hääseremoniasta huolimatta pukukoodi on Wilman mukaan formaali.

– Aiomme järjestää hääjuhlana aamiaisen, jonne maistraatin edustaja saapuu vihkimään meidät. Siitä tulee runsas, ja kuohuviinitarjoilu on runsaampaa. Paikalla on myös tanssiorkesteri. Järjestämme sen jo aamulla, sillä en malttaisi odottaa iltapäivään, pirteä Wilma nauraa.

Häiden ohella kuhinaa riittää syyskuun alkupuolella perustetun firman kanssa. Jälkipoltto-elämäntapamuutosyritys on otettu vastaan huikealla suosiolla.

– Ollin luennot ovat niin kysyttyjä, että häntä viedään kuin litran mittaa. Luotamme vahvaan osaamiseen ja pitkään kokemukseen. Ei ole osa-aluetta, jota emme osaisi. Yrityksemme tuottaa lähitietoa suomalaisille ihmisille tavallisten suomalaisten kielellä, huimat 24 kiloa kevään aikana tiputtanut Wilma kuvailee uutta yritystään.

Häistä uutisoi ensimmäisenä Me Naiset -lehti.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Muistatko Wilma Schlizewskin legendaarisen heiton Tapani Kansalle? "Tämä on suorastaan pornoa"Tyrmäävä kaunotar – Wilma Schlizewski julkaisi aistikkaan nuoruuskuvanDramaattinen alku Elämä pelissä -sarjassa – puoliso pakkasi tavaransa ja lähtiKuvat: Tyrmäävä kaunotar! Tältä näyttää Wilma Schlizewskin tytärWilma Schlizewski: Tällainen on erikoisin tekemäni tatuointiToipuva Wilma Schlizewski: Inhottavaa pyytää muilta apua
Wilma Schlizewski

Tuoreimmat aiheesta

Wilma Schlizewski
  • 20.01.201710:27
    TV-ohjelmat

    Muistatko Wilma Schlizewskin legendaarisen heiton Tapani Kansalle? "Tämä on suorastaan pornoa"

  • 24.08.201613:24
    Seurapiirit

    Tyrmäävä kaunotar – Wilma Schlizewski julkaisi aistikkaan nuoruuskuvan

  • 09.02.201608:48
    Lena Meriläinen

    Dramaattinen alku Elämä pelissä -sarjassa – puoliso pakkasi tavaransa ja lähti

  • 10.12.201520:04
    Seurapiirit

    Kuvat: Tyrmäävä kaunotar! Tältä näyttää Wilma Schlizewskin tytär

  • 05.04.201315:13
    Wilma Schlizewski

    Wilma Schlizewski: Tällainen on erikoisin tekemäni tatuointi