Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tutkimus: Muotomurheet pilaavat naisten seksielämän

Kuva: Colourbox
Kuva: ColourboxCopyright MTV Oyj 2010/Colourbox
Julkaistu 11.06.2010 13:01

Kolme neljäsosaa nuorista naisista murehtii muodoistaan niin paljon, että se heijastuu rakkauselämään, kertoo Dailymail.

Hytkyvät reidet ja vatsat, raskausarvet tai kurvien puuttuminen aiheuttavat murhetta nuorille naisille – jopa 73 prosentille nuorista naisista, Dailymail siteeraa Cosmopolitanin tutkimusta.

Brittien Cosmopolitanin tutkimukseen osallistui lähes 3 000 18-40-vuotiasta naista. Suuri seksitutkimus paljasti, että läheskään kaikilla asiat eivät ole hullusti. Kolmannes tutkimukseen vastanneista ilmoitti, että heidän seksielämänsä on todella tyydyttävää juuri nyt.

Seksiasiantuntija Pam Spurrin mielestä kurvimurheiden syy on se, että naisia pommitetaan jatkuvasti täydellisten tähtien ja mallien kuvilla.

– Naiset ottavat kurveistaan kuitenkin turhaa stressiä, sillä kumppani ei kuitenkaan ajattele toisen vartaloa samalla tavoin kuin nainen itse. Suurinta osaa miehistä ei haittaa naisen vartalon muhkurat. Heillä on mielessään vain nautinto, Spurr kommentoi Dailymailille.

MTV3/Helmi

Lähde: Dailymail.co.uk

Kuva: Colourbox

Lisää aiheesta:

Kristan kynttiläkupit räjähtivät juhlissa – tuikkuvalmistajakin ymmällään: "Ainoa selitys, jonka keksin..."Poskipunan syönti -ilmiö hämmentää – toimittaja maistoi "hittituotetta"Kun rekankuljettaja Tarutuuli näki pientareella savuavan auton, hän ei epäröinyt: "Totesin, että nyt on tosi kyseessä"Emmitkö sitoutumista? Vasta-avioitunut Max kertoo, miksi halusi naimisiinNerokas graavilohikikka: Säästät jouluna aikaa ja rahaa!Nuori kuski ajoi poliisipartion ohi Vantaalla – tämä näky sai poliisin pysäyttämään ajoneuvon
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 06:44
    Turvallisuus

    Kristan kynttiläkupit räjähtivät juhlissa – tuikkuvalmistajakin ymmällään: "Ainoa selitys, jonka keksin..."

  • Eilen21:41
    Meikit

    Poskipunan syönti -ilmiö hämmentää – toimittaja maistoi "hittituotetta"

  • Eilen19:28
    Liikenneturvallisuus

    Kun rekankuljettaja Tarutuuli näki pientareella savuavan auton, hän ei epäröinyt: "Totesin, että nyt on tosi kyseessä"

  • Eilen19:09
    Seksi ja parisuhde

    Emmitkö sitoutumista? Vasta-avioitunut Max kertoo, miksi halusi naimisiin

  • Eilen17:45
    Jouluruoka

    Nerokas graavilohikikka: Säästät jouluna aikaa ja rahaa!