15-vuotias näyttelijä-laulaja, Disney-tähti Miley Cyrus on pyytänyt faneiltaan anteeksi internetissä levinneistä rohkeista kuvistaan ja niiden tuomasta ikävästä huomiosta.
Hittisarja Hannah Montanan nimiroolia näyttelevä Miley kertoi People-lehdelle olevansa "hyvin pahoillaan" internetiin viime viikolla levinneistä kuvistaan. Neito pyysi anteeksi myös Vanity Fair -lehden rohkeita poseerauksiaan: Miley on kuvattu lehden kuvasarjassa niin, että hän näyttää olevan vailla rihman kiertämää.
– Kun minut pyydettiin Vanity Fairin kuviin, olin otettu siitä, että sain mahdollisuuden työskennellä maailmankuulun valokuvaajan Annie Leibovitzin kanssa, Miley Cyrus perusteli.
– Kuvien oli tarkoitus olla "taiteellisia", mutta nyt, kun olen nähnyt ne minusta tehdyn jutun yhteydessä, minua hävettää ihan hirveästi.
Leibovitz kuvasi teinikaunottaren ihonvärisessä asussa, sillä kuvien on tarkoitus antaa katsojalle vaikutelma alastomasta Mileystä.
Netissä levinneistä muista kuvistakin nuori tähti on pahoillaan.
– Minut kuvattiin poikaystäväni kanssa. Ne olivat ihan hölmöjä tilannekuvia, anteeksipyytelevä Miley painotti Peoplelle.
(MTV3)
