Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tällainen on huippumallin poikaystäväunelma

Agynes Deyn ei etsi miestä ulkonäön perusteella.
Agynes Deyn ei etsi miestä ulkonäön perusteella.Getty Images
Julkaistu 01.05.2012 10:00

Huippumalli Agyness Deyn nauttii sinkkuelämästä, mutta jos sielunkumppani tulee vastaan, on hän valmis suhteeseen, Female First uutisoi.

Huippumalli Agyness Deyn ei etsi tavanomaisen näköistä poikaystävää. Ulkonäöllä ei ole kaunottarelle niin paljon merkitystä. 29-vuotias malli ja näyttelijä on mielellään sinkku, mutta tapaisi mielellään ihmisen, jonka kanssa hänellä synkkaisi tosissaan. Deyn on aiemmin seurustellut Strokes-yhtyeen rumpalin Albert Hammond Jr:n ja Josh Hubbardin kanssa.

– Olen ollut sinkku nyt kolme vuotta. Miehen ei tarvitse olle tavanomaisen hyvännäköinen. Jos saat yhteyden johonkin, ulkonäöllä ei ole merkitystä, Deyn kertoo.

Viime vuosina Deyn on tehnyt vähemmän mallin töitä. Sen sijaan hän on muuttanut Los Angelesiin ja kokeilee siipiään näyttelijänä.

– Yritän todella työntää itseäni eteenpäin. Ei saa pelätä, vaan täytyy vain heittäytyä vuoristorataan. Auttaa, että olen ollut kameran edessä 12 vuotta, Deyn sanoo.

Deyn on jo näytellyt rankassa huumeidenkäyttöä sivuavassa Pusher-elokuvassa. Kritiikki ei pelota naista.

– En näyttele siinä itseäni. Ihmiset tulevat kirjoittamaan mitä he haluavat kirjoittaa, Deyn sanoo.

Lue myös:

Huippumalli ikävöi kaljuaan

MTV3/Helmi

Lähde: femalefirst.co.uk

Kuva: Getty Images

Lisää aiheesta:

Tarvitseeko koira takin tai tossut – ja miten ne saa sille päälle? "Ihan koulutettavissa oleva asia"Autoilija! Älä anna talvimyräkän yllättää, vaan toimi näinHelpoin tapa avata säilyketölkki – nerokas niksi yllättää!Kristan kynttiläkupit räjähtivät juhlissa – tuikkuvalmistajakin ymmällään: "Ainoa selitys, jonka keksin..."Poskipunan syönti -ilmiö hämmentää – toimittaja maistoi "hittituotetta"Kun rekankuljettaja Tarutuuli näki pientareella savuavan auton, hän ei epäröinyt: "Totesin, että nyt on tosi kyseessä"
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 15:32
    Koirat

    Tarvitseeko koira takin tai tossut – ja miten ne saa sille päälle? "Ihan koulutettavissa oleva asia"

  • 12:15
    Liikenneturvallisuus

    Autoilija! Älä anna talvimyräkän yllättää, vaan toimi näin

  • 09:15
    Ruokaniksit

    Helpoin tapa avata säilyketölkki – nerokas niksi yllättää!

  • 06:44
    Turvallisuus

    Kristan kynttiläkupit räjähtivät juhlissa – tuikkuvalmistajakin ymmällään: "Ainoa selitys, jonka keksin..."

  • Eilen21:41
    Meikit

    Poskipunan syönti -ilmiö hämmentää – toimittaja maistoi "hittituotetta"