Saudi-Arabian prinsessalle Hassa bint Salmanille langetettiin torstaina kymmenen kuukauden ehdollinen tuomio ja sakkoja. Prinsessa oli määrännyt henkivartijansa pieksämään putkimiehen, joka oli valokuvannut hänen luksusasuntoaan Pariisissa syyskuussa 2016.
Putkimies oli kutsuttu huoneistoon korjaamaan rikkinäistä lavuaaria. Hän kertoi oikeudessa kuvanneensa kylpyhuoneessa, koska tarvitsi kuvia työtään varten. Putkimiehen mukaan henkivartijat pieksivät häntä, hajottivat hänen puhelimensa ja sitoivat hänet tuntikausiksi.
Prinsessa ei ollut paikalla oikeudessa, vaikka hänestä annettiin pidätysmääräys jo joulukuussa vuonna 2017.
Myös putkimies sai tuomion: kahdeksan kuukautta ehdollista ja sakkoja.
Mainos
Mainos
Uusimmat
-
00:13
Anthony Joshua palasi mestariksi – Andy Ruiz ei saanut haluamaansa rähinää
-
22:40
Hurja iskumylly päättyi tasapeliin! Raskaan sarjan venäläissuuruuden nyrkkeilyura sai lisäelämän
-
22:38
Pohjois-Korean lähettiläs kutsui eurooppalaisia vainoharhaisiksi: Ydinohjelmaneuvottelut eivät enää pöydällä
-
22:33
Pekka Virta raivostui tuomareille – ei hyväksynyt tarkkailijan vastausta: "Toivoisin ryhtiliikettä"
-
22:22
Trump kiittelee Irania "reiluista neuvotteluista" vankivaihdossa: Piikittelee samalla Barack Obamaa
-
22:16
3,6 miljoonan potti jäi saamatta: Tässä oikea rivi
-
22:14
Tämä Suomeenkin? Parkkisakot voi maksaa ruokalahjoituksella vähävaraisille pikkukylässä USA:ssa
-
22:02
Donald Trump sanoo ettei tunne seksiskandaalissa ryöpytettyä prinssi Andrew'ta – kuvatodisteet kumoavat hämmentävän väitteen
-
21:32
Anthony Joshualle ja Deontay Wilderille uhonnut brittijätti yllättävissä vaikeuksissa – uran suurin ottelupaino näkyi
-
21:27
Yhdeksänkuukautinen vauva kuoli huumeiden yliannostukseen Yhdysvalloissa – isoäiti ja äiti kuulivat vauvan oudon hengityksen, mutta päättivät "odottaa ja katsoa"
-
21:23
City-tähti teki Manchesterin paikallistaistosta todellisen trillerin – ManU syötti kovaa lientä!
-
21:15
Palaneesta asunnosta löytynyt kuollut mies Kankaanpäässä
-
21:15
Vanha kilpakumppani tylytti Patrik Lainetta NHL:ssä – nauroi päin naamaa kesken ottelun
-
21:12
SM-liigan nollapelikuningas kaunisteli tilastojaan, KalPa-tähti mätti hirmutehot – Ilves nousi jo kolmanneksi
-
21:04
Turkulainen mies ryösti Tokmannilta ilma-aseen, jolla uhkaili vartijaa – poliisi nappasi nopeasti kiinni
-
21:00
Kansanedustaja Eva Biaudet lähetti vahingossa viestejä Alexander Stubbille – ex-ulkoministerin vastaus yllätti
-
20:57
Miten saisin mieheni puhumaan tuhmia seksin aikana? Miehet vastaavat
-
20:48
Alienien ääniä metsästävä valtava radioteleskooppi lähestymässä tositoimia Kiinassa
-
20:44
KalPan tehotähden hattutempputoiveet murskaantuivat joukkuetoverin toimesta – "Laukoi huuleni tikattavaksi"
-
20:14
Kultaleijona ilakoi vielä 24 tuntia sitten Linnan juhlissa, takoi nyt hirmutehot sarjakärkeä vastaan – "Ei se booliresepti turhaan ole salainen"
-
Lataa lisää