Rankkaritorjunta ei riittänyt – HJK-vahti uskoo yhä tulevaan
Antonio Doblas piti HJK:n mukana pelissä torjumalla rangaistuspotkun FC Kööpenhaminaa vastaan torstai-illan pelissä.
Reilun tunnin pelin jälkeen ukrainalainen erotuomari Jevgeni Aranovskij tuomitsi FC Kööpenhaminalle rangaistuspotkun. HJK:n espanjalaisvahti, joka tunnettiin Espanjassa hyvänä rankkarien torjujana, piti helsinkiläiset kuitenkin vielä pelissä mukana aavistamalla oikein Alexander Corneliuksen yrityksen.
- Kaikkein tärkeintä on opiskella pelaajien tavat laukoa. Sitten pitää odottaa ja valita mihin syöksyä, Doblas sanoi pelin jälkeen MTV Sportille.
- Espanjassa torjuin paljon pilkkuja. Tämä on ensimmäinen torjuttu pilkkuni Espanjan ulkopuolella.
Rankkaritorjunta ei auttanut. Muutama minuutti myöhemmin Doblas yllätettiin pienestä kulmasta ja FCK eteni 2-0 voittoon.
- Ottelu oli vaikea. Kööpenhamina ja Torino ovat lohkon kovimmat joukkueet. Tämä oli vaikea peli. Seuraavan pelin voimme voittaa.
Seuraava peli on kotona Club Bruggeä vastaan. Sen jälkeen edessä on reissu Torinoon, joka on tuttu vastus Napolista siirtyneelle Doblasille.
- Torino-peli on erityinen, sillä se on hieno seura. Torinon stadion on ihan huippuluokkaa. San Siron ja Santiago Bernabeun luokkaa.
Uusimmat
-
21:11
Ässille muodostumassa väkevä kotitaika SM-liigan pudotuspeleissä – ottelusarja tasoihin Ilvestä vastaan, Niklas Rubinille lähes 40 torjuntaa
-
21:08
Hirvittäviä käänteitä Lahdessa: sensaatiovahti Juha Jatkola loukkaantui – Pelicans nousi dramaattisesti voittoon
-
21:01
Itäkeskuksen Prisma jouduttiin sulkemaan autopalon takia Helsingissä – ei henkilövahinkoja
-
20:47
Junalakko ruuhkauttaa busseja – tunteet käyvät matkustajilla kuumina, osa ei pääse lainkaan menoihinsa
-
20:45
Somevaikuttaja Pernilla Böckermanin varastoon murtauduttiin – sai seuraajansa ansiosta pyöränsä takaisin
-
20:40
Wagner-pomo väittää: 70 prosenttia Bahmutista on Wagnerin hallussa – MTV seuraa sotaa
-
20:34
HIFK:n Ilari Melartilta karmiva tempaus – Jukka Jalonen tuomitsi suorin sanoin: "Nyt meni överiksi"
-
20:22
Petri Kontiolalta röyhkeä osuma – tässä "tuuletuksessa" ei tiikerinsilmä herpaantunut sekunniksikaan
-
20:17
Mitä ihmettä? HIFK:n Ilari Melarilta käsittämätön veto – tempaisi törkeällä tavalla mailan naamaan, lensi pihalle
-
20:15
Kohtalokkaan eturauhassyövän vaaraa voi pienentää geeneistään huolimatta
-
20:04
Murskajaiset! Tappara höykyttää tylyllä tavalla KooKoota – Jori Lehterä naulasi, maalivahti vaihtui
-
19:58
Upeaan voittoon Meksikossa ajaneelta Sebastien Ogierilta merkittävä uutinen
-
19:52
Greta Thunberg ja presidentti Niinistö vihitään Helsingin yliopiston kunniatohtoreiksi
-
19:33
Salatut elämät -jaksossa kunnioitettiin edesmennyttä Jasmin Voutilaista
-
19:25
Iiro Pakariselta härkämäisiä otteita – Lukon maalitykki jäi jyrän alle ja loukkaantui, tästä oli kyse
-
19:20
Itsemurhien määrä on puolittunut 30 vuodessa, nuoret naiset tekevät niitä kuitenkin entistä enemmän – nämä asiat selittävät, miksi
-
19:20
"Seksuaalivähemmistöjen oikeuksista puhutaan liikaa" on väite MTV:n vaalikoneessa – se jakaa puolueet kolmeen ryhmään
-
19:13
Kultakuuppa liekitti täpötäyttä Isomäkeä, edelsikö maalia jäähyn paikka? – Hetkeä myöhemmin Ilves vastasi kaunokaisella
-
19:12
Haavisto: Unkari äänestää ensi maanantaina Suomen Nato-jäsenyydestä
-
19:02
Erdoganin mukaan Turkin maanjäristyksen tuhojen arvo miltei sata miljardia euroa – Suomi antaa 12 miljoonan lisätukea
-
Lataa lisää