Potter-näyttelijä: Karvattomat naiset eivät viehätä

Julkaistu 01.02.2012 12:05

Harry Potter -tähti Daniel Radcliffe ei viehäty karvattomuudesta.

Harry Potter -elokuvista tuttu Daniel Radcliffe, 22, ei pidä täysin karvattomista naisista, kertoo digitalspy.co.uk. Radcliffen mukaan naisen intiimialueet eivät saa olla sileiksi ajellut.

Mies kertoo, että erästä uutta projektia varten häntä kiellettiin ajelemasta karvoitustaan. Kyseinen projekti saattaa sisältää alastomuutta ja sijoittuu ajallisesti 1940-luvulle, joten sileys ei tule kuuloonkaan.

– Totesin (ohjaajalle), että kaveri, siellä on aika paljon (karvoitusta) muutenkin, en suorita suuria määriä huoltotoimenpiteitä, Radcliffe heitti Heat-lehden haastattelussa.

– Tässä teille liikaa informaatiota, mutten pidä naisista, joilla ei ole karvoitusta. Se pelottaa minua. Siellä täytyy olla jotakin, muuten se on karmivaa, hän jatkoi.

Radcliffe joutui esiintymään alastomana jo vuonna 2007, kun hän näytteli Equus-nimisessä näytelmässä. Silloin miehen "runsas karvoitus" aiheutti ihmetystä mediassa. Sama trendi tullee jatkumaan, mikäli miehen sanaan on luottaminen.

Lue myös:

MTV3/Helmi

Lähde: Digitalspy.co.uk

Kuva: Getty Images

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle