Playboy-prinssi rauhoittui viimein – haluaa jopa lapsia

Monacon ruhtinas Albert kihlattunsa Charlene Wittstockin kanssa. Kuva: Getty/AOP.
Monacon ruhtinas Albert kihlattunsa Charlene Wittstockin kanssa. Kuva: Getty/AOP.
Julkaistu 15.07.2010 21:45(Päivitetty 15.07.2010 21:51)

Monacon ruhtinas Albert on viimeinkin viisikymppisenä, kaikkien skandaalien jälkeen valmis perustamaan perheen.

Albert on tunnetusti ollut aina kauniiden naisten perään, eivätkä hänen seurustelusuhteensa ole kestäneet pitkään. Tuloksena on myös kaksi aviotonta lasta, jotka hän on tunnustanut omakseen.

Kesäkuussa kuultiin jo hyviä uutisia, kun Albert ja hänen ensimmäinen monivuotinen naisystävänsä pitkään aikaan, eteläafrikkalainen uimarikaunotar Charlene Wittstock ilmoittivat kihlauksestaan. Nyt Albert haikailee jo jälkikasvua.

– Meillä on ollut aikaa miettiä, joten nyt on aika perustaa perhe, Albert paljasti France 2 -televisiokanavan haastattelussa.

– Odotan todella lapsen saamista, se tuntuu hyvältä. Toivottavasti olen kykenevä siihen, Charlene puolestaan kommentoi.

Albertin lapsihaaveet ovat tervetulleita uutisia Monacossa, jossa ehdittiin jo pelätä sinkkuelämästä nauttivan hallitsijan jäävän ilman perillisiä. Tässä tapauksessa kruununperijöitä olisivat olleet prinsessa Carolinen lapset.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Ruhtinas Albert