Ailahtelevasti pitkin syksyä sekä Valioliigassa että Mestarien liigassa esiintynyt Manchester United taantui 3–3-tasapeliin Galatasarayn vieraana Mestarien liigan alkulohkon toiseksi viimeisellä ottelukierroksella.
United johti ottelua kahteen otteeseen kahden maalin erolla, mutta kotijoukkue kuroi eron kahdesti kiinni – kiitos epävarmasti esiintyneen United-vahti Andre Onanan.
Kamerunilaisvahti on ollut pitkin syksyä rankan kritiikin kohteena töppäiltyään maalinsuulla tasaisesti. Onana saapui Manchesteriin kesällä milanolaisesta Interistä 51 miljoonan euron siirtosummalla.
Alejandro Garnacho ja Bruno Fernades vastasivat Unitedin kahdesta ensimmäisestä maalista ja se ehti siirtyä toisen puoliajan alkupuolella Scott McTominayn maalilla 3–1-johtoon, mutta kamppailu ei ollut suinkaan ohi.
1:17Bruno Fernandesilta unelmalaukaus ylänurkkaan – Manchester United ehti Turkissa 2–0-johtoon

