Kartturi Janne Ferm on toistanut Esapekka Lapille sanaa "höyry" lukiessaan nuotteja Hyundain suomalaiskuskille Monte Carlon MM-rallissa.
MAINOS
MM-ralli yksinoikeudella
MTV Katsomossa!Chilen MM-ralli 11.–14.9.
La: EK:t 7–12 klo 15.07 alkaen
Su: EK:t 13–16 klo 14.23 alkaenKaikki suorat ajolähetykset MTV Maxilla ja MTV Katsomossa kaudella 2025.
LUE MYÖS: Tämä on nähtävä! Kalle Rovanperä oli tuhota kisansa – kartturilta värikäs paljastus hirmuhetkestä: "Taiteilija otti vähän erilaisen linjan"
MTV Urheilu tiedusteli hämmästystäkin aiheuttaneen nuotin taustoja Lapilta lauantai-iltana. Kokonaiskisassa kahdeksantena oleva Lappi paljasti, että hänen etuautoaan Montessa ajava Teemu Suninen, joka on myös Hyundain WRC2-kuljettaja, on osasyypää nuottiin.
Lappi kertoo pääkuvan videolla "höyry"-nuotin taustat. Lisäksi hän kommentoi lauantain suoritustaan Monte Carlon MM-rallissa.