Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Massiivinen sadekuuro iski kesken tv-haastattelun Porissa: Osallistujien reaktiot olivat näkemisen arvoiset – katso videot!

2:45Raju ukkosmyrsky yllätti Porissa kesken SuomiAreenanRaju ukkosmyrsky yllätti Porissa kesken SuomiAreenan. Katso videolta Keijo Leppäsen vetämän keskustelun osallistujien reaktiot myräkkään!
Julkaistu 27.06.2023 17:52
Toimittajan kuva
Mona Haapsaari

mona.haapsaari@mtv.fi

@Monahaapsaari

Tätä on suora lähetys Suomessa: Massiivinen sadekuuro iski kesken suoran televisiokeskustelun SuomiAreenassa Porissa. 

Porissa koettiin alkuillasta voimakas sade- ja ukkoskuuro, joka iski juuri silloin kun MTV Uutisten ohjelma "Tänään Porissa" alkoi. Sääilmiö aiheutti sen, että lavalla olleet vieraat eivät tahtoneet kuulla edes toisiaan. 

Ohjelmassa Antti Kaikkonen ja Mothers in Business -järjestön puheenjohtaja Olivia Kuusinen olivat keskustelemassa perhe-elämästä. 

Juuri lähetyksen alussa alkoi hurja sade, joka sai torin tyhjenemään hetkessä. Mistään pienestä ripeksinnästä ei ollut kyse ja se välittyi kotikatsomoihin saakka.

Mikrofonit kohisivat sateen vuoksi niin paljon, että keskustelu meinasi ajoittain jäädä taustahälyn alle.

Hurja sade ajoi yleisön karkuun SuomiAreenassa Porissa 27.06.
Sade verotti myös keskustelua seurannutta yleisöä.

Juontajana toiminut Kirsi Alm-Siira yritti jatkaa keskustelua, mutta hetkeksi kolmikon oli pakko jopa hiljentyä suorassa lähetyksessä, niin kovaa sade piti ääntä. 

42:32SuomiAreena: Tänään PorissaKatso videolta, mitä kovaääninen sade aiheutti Tänään Porissa -ohjelman suorissa osuuksissa.

Ukkosen jyrinä toi lähetykseen oman säväyksensä – muutaman kerran se pamahti suoraan keskustelupaikan eli  Porin torin yläpuolella. 

Katso yllä olevalta videolta, miltä poikkeuksellisen käänteen saanut suora TV-ohjelma näytti!

Lisää aiheesta:

Ylen juontajat repesivät suorassa lähetyksessä, kun tekniikka heittäytyi "totaalisen yhteistyökyvyttömäksi"Pekka Poudan sarkastinen säävinkki festariviikonlopulle: "Ukkonen on hienompi kuin useimmat bändit!"Pekka Pouta kirjaimellisesti mykistyi kesken tv-lähetyksen – Sini-koira seurasi episodia hämmentyneenä, katso video!"Hä?" Ivan Puopolon arvaus katsojakuvasta meni todella pieleen suorassa lähetyksessäUutisankkurin pokka ei pitänyt, vaan hän repesi nauruun kesken lähetyksen – hilpeällä sattumuksella voi olla karut seurauksetVideo: ”Tuuli niin, että tukka meinasi lähteä päästä” – voimakas tuuli ja vaakasuorassa puskenut sade iskivät yllättäen kesken lavakeskustelun Porissa, juontajakin hämmentyi
SuomiAreena 2023PoriSääKotimaa

Tuoreimmat aiheesta

SuomiAreena 2023
  • 09.07.202306:31
    Huumeet

    Leean lapsi meni psykoosiin 17-vuotiaana ja karu totuus selvisi perheelle: "Aluksi huumeidenkäyttöä oli vaikea huomata"

  • 09.07.202306:13
    Kuolema

    Kuolindoula kehottaa keskustelemaan kuolemasta myös lasten kanssa – kiertoilmaisut voivat pelottaa lasta enemmän

  • 08.07.202313:31
    Uupumus

    Uupumus vei Annican kahdeksan viikon sairauslomalle – tämän hän oppi: "Ei tarvitse aina painaa 180 lasissa"

  • 07.07.202306:07
    Anneli Auer

    Voisiko Anneli Auer joutua uudelleen syytetyksi Ulvilan murhasta? Rikosoikeuden professori näkee yhden mahdollisuuden

  • 05.07.202305:42
    Huumeet

    Jaanan lapsi käytti huumeita 20 vuotta, kunnes tuli pohjakosketus: "Meni vuosia ennen kuin pystyin hyväksymään tilanteen"