Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Maajussi-Aapeli avioerokohustaan: "Mieltä lohduttaa, että läheiset tietävät asian taustat"

Julkaistu 31.03.2018 11:43

MTV VIIHDE

Maajussille morsian -ohjelman 11. kaudella tutustutaan jälleen uusiin maajusseihin, jotka ovat valmiita löytämään elämäänsä sen oikean.

Maajussille morsian -ohjelman esittelyjaksossa Aapeli kertoi hakeneensa mukaan etsimään morsianta ystäviensä kannustamana. 

31-vuotias Aapeli erosi edellisestä suhteestaan viime vuonna. Entisen kumppaninsa kanssa hän ehti olla yhteensä kuusi vuotta yhdessä, joista melkein kaksi he olivat naimisissa. Hän on kaksivuotiaan pojan isä. 

Iltalehti uutisoi muutama viikkoa sitten, että yksi uuden kauden maajusseista on yhä keskellä avioeroprosessia.

MTV.fin haastattelussa Aapeli kertoi, että hänen ei ollut tarkoitus pimittää tietoa tuotannolta, mutta hän haluaa mennä omassa elämässään eteenpäin. Hän ja hänen entinen puolisonsa pohtivat avioeroa vuoden verran, ennen kuin pariskunta muutti erilleen toukokuussa 2017.

Onneksi uutinen ei ole Aapelin elämään suuresti vaikuttanut. 

– Kohu on onneksi laantunut ja mieltä lohduttaa se, että läheiset ja tutut kuitenkin tietävät asian taustat, Aapeli kertoo. 

Lähikaupassa mieheltä on kysytty Maajussille morsian -ohjelmaan osallistumisesta ja moni on tarjonnut apua kirjeiden lukemiseen. Myös apua treffeihin on sadellut, mikäli mies ei ehdi kaikille treffeille itse. 

Tutustu Aapeliin lisää täällä!

Ison lypsykarjatilan isännällä riittää hommaa pääsiäisenäkin mutta sen verran otetaan rennommin, että tehdään vain pakolliset hommat.

Pohjanmaalla poltellaan perinteisesti kokkoja pääsiäisenä, mutta Aapeli ei tänä vuonna laita omaa kokkoa.

– Mitäs sitä yksikseen semmosta. Paikalliset kyläyhdistykset polttavat kokkoja kyllä, joten kai sitä jossain pitää käydä näyttäytymässä! Nivalassakin olisi Teflon Brothersin keikka, niin voisihan sitä sielläkin käydä kääntymässä, Aapeli kertoo.

Kirjoita Aapelille täällä! ​​​​​​​

11. kauden maajussit esiteltiin MTV3-kanavalla 12.3. Uusi kausi alkaa syksyllä! 

Lisää aiheesta:

Maajussi-Samuli, 34, on työmyyrä, josta perheenjäsenet huolestuivat – ilmoittivat suosikkiohjelmaan: "Ei minua täältä kukaan hae"Maajussi-Pekka, 31, yritti etsiä morsianta Tinderistä, kunnes oma mummo puuttui asiaan: "Hän totesi, että et voi ihastua..."Sinkkuna yhä viihtyvä maajussi-Patrik on saanut runsaasti yhteydenottoja – vihjaa olevansa valmis uusiin deittailukuvioihinMaajussi-Patrik on olympiavoittaja Satu Mäkelä-Nummelan poika – näin äiti reagoi, kun sai kuulla poikansa olevan mukana ohjelmassaMaajussi-Juuso, 32, toivoo tulevalta kumppaniltaan erityisesti yhtä piirrettä: "Jotta pystyisi asumaan täällä"Maajussi-Aapeli kommentoi yhä vireillä olevaa avioeroaan MTV:lle: "Kiireessä paperiasioiden hoitaminen jäi"