Iris ja Joel kertoivat heti Love Island -kuvausten päättymisen jälkeen MTV Uutisille, millaisin tunnelmin he aikoivat jatkaa juttuaan ohjelman jälkeen.
Love Island Suomi -ohjelman 5. tuotantokausi huipentuu jännittävään finaaliin perjantaina 6. kesäkuuta. Finaalissa ohjelman voitosta kilpailevat Patrik ja Emilia, Iris ja Joel, Henri ja Julia sekä Peppina ja Benjamin.
Iris ja Joel kertoivat heti kuvausten päättymisen jälkeen MTV Uutisille olevansa hyvillä ja kiitollisilla fiiliksissä Love Island -matkastaan. Reissu rakkauden saarelle antoi heille molemmille vielä enemmän kuin he olivat etukäteen osanneet odottaa.
– En ehkä osannut ajatella, että pääsemme finaaliin, kun olimme uusin pari. Mutta kun kuuli, millä perustein päätös oli villalaisten puolesta tehty, niin pystyi hyväksymään sen. Oli tosi kivaa, kun he sanoivat, että näkivät meissä potentiaalia. Tosi ihana fiilis, kun pääsi kokemaan ja näkemään viimeisenkin viikon, Joel kertoi.
Iris oli kauden viimeinen uusi sinkku, joka asteli Love Island -villan ovista sisään. Joel puolestaan saapui rakkauden saarelle kymmenen jaksoa ennen Iristä. Kaksikon välillä klikkasi nopeasti.


