KUVA: Taylor Swift taas Parikan kengissä – suunnittelija iloitsee

Taylor Swift
Taylor Swift© www.splashnews.com
Julkaistu 14.08.2014 21:01

Taru Takala

taru.takala@mtv.fi

Suomalaissuunnittelija Minna Parikka lisäsi keskiviikkona Instagram-tililleen kuvan, jossa amerikkalaismuusikko Taylor Swift poseeraa hänen kenkämallistonsa loaferit jalassaan.

Laulaja Taylor Swift on selvästi mieltynyt suunnittelija Minna Parikan Caracal cat ear -nimisiin loafer-kenkiin. Muusikko kuvattiin kyseisissä kengissä jo toukokuussa New Yorkissa, ja nyt kaunottaresta on julkaistu taas uusi kuva loaferit jalassaan.

Parikka on luonnollisesti iloinen siitä, että Swift viihtyy hänen kengissään.

– Hän ilmeisesti tykkää noista Caracal-loafereista, ne ilmeisesti sopivat hänen tyyliinsä. Ne on sellaiset niin kuin käyttiskengät, jotka on helppo pistää jalkaan minne ikinä meneekään, suomalaissuunnittelija summaa.

Caracal cat ear -loaferit päätyivät Swiftille tarkoituksella.

– Meillä on yksi kontakti Losissa, joka tuntee hänet, Parikka paljastaa.

Suunnittelija olisi mielissään, jos Swift käyttäisi jatkossakin hänen mallistonsa kenkiä. 

– Se on tosi hieno meriitti kyllä merkille ja tuntuu tosi hyvältä. Tuollaistahan sen pitäisi ollakin, että olisi jatkuvasti tuota julkkisnäkyvyyttä, suunnittelija iloitsee.

Yksi maailmantähti, jonka jalassa Parikka haluaisi nähdä kenkänsä, on Beyoncé.

– Henkilökohtaisesti tosi paljon tykkään Beyoncén energiasta, että hän varmaan olisi sellainen, joka osuisi nappiin. Hän vaikuttaa erittäin päämäärätietoiselta naiselta, mutta samalla herkältä, se on hyvä yhdistelmä, Parikka pohtii.

Tuoreimmat aiheesta

Taylor Swift