Jalkapallon MM-kisoissa pronssia napanneen Belgian supertähti Kevin De Bruyne paljastaa omaelämäkerrassaan, että joukkueen tähtimaalivahti Thibaut Courtoisilla oli vuonna 2013 suhde tämän tyttöystävään.
Videolla Tulosruudun raportti MM-kisojen pronssiottelusta.
De Bruyne ja Courtois ovat Belgian maajoukkueen suurimpia tähtiä. Tällä kaksikolla on monimutkainen suhde keskenään. Viisi vuotta sitten Courtoisilla oli suhde De Bruynen silloiseen tyttöystävään. Viimeksi mainittu kertoo tapauksesta "Keep It Simple" -nimisessä omaelämäkerrassa.
– En pystynyt ymmärtämään, mitä Courtois oli tehnyt. Jatkoimme kuitenkin yhdessä työntekoa, kirjoittaa De Bruyne saksalaismedia Bildin mukaan.
LUE MYÖS: MM-historiaa! Belgia juhlii ensimmäistä kertaa mitalia
De Bruyne kertoo kirjassa, että Belgian entinen päävalmentaja Marc Wilmots halusi kuulla hänen mielipiteen siihen, että pitäsikö Courtois sulkea ulos maajoukkueesta.
