Vuoden päästä F1-sarjaan liittyvä Cadillac aikoo valita yhden nousevan ja yhden kokeneen kuljettajan miehistöönsä.
General Motorsin projektia johtava F1-legenda Mario Andretti kertoo pitävänsä edelleen yhdysvaltalaista IndyCar-kuski Colton Hertaa tiimin ykkösvaihtoehtona.
Herta sai vuonna 2022 tilaisuuden testata McLarenin F1-autoa. Vuosien saatossa 24-vuotias kuski on ollut myös muun muassa Alfa Romeon ja Red Bullin harkinnassa.
– (McLarenin toimitusjohtaja) Zak Brown antoi hänelle hyvän testin Portugalin Portimãossa. Teidän pitäisi nähdä se raportti, jonka saimme, Andretti vihjaa Motorsport.comille.
Andretti on aiemmin kehuskellut, että Herta oli Alfa Romeon vuoden 2021 simulaattoritestissä nopeampi kuin kisakuskeina tuolloin ajaneet Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi.


