Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kaksostytöt kuolivat kuumaan autoon – naapurit tekivät hälytyksen huudon takia

Kuumaan autoon jääneet kaksostytöt kuljetettiin sairaalahoitoon, mutta he menehtyivät kaikesta huolimatta. Kuvituskuva.
Kuumaan autoon jääneet kaksostytöt kuljetettiin sairaalahoitoon, mutta he menehtyivät kaikesta huolimatta. Kuvituskuva.Colourbox.com
Julkaistu 05.08.2016 17:11

MTV UUTISET

Yhdysvalloissa poliisi on pidättänyt 24-vuotiaan miehen, jonka kaksostyttäret kuolivat jäätyään kuumaan autoon Carroltonissa Georgiassa.Tapauksesta uutistoi CNN.

Menehtyneet tytöt olivat 15 kuukauden ikäisiä. Carrolltonin poliisin mukaan naapurit olivat tehneet tapauksesta hälytyksen kuultuaan kirkumista ja huutoa eilen iltapäivällä.

Kun poliisi oli saapunut paikalle, kaksoset oli siirretty autosta lastenaltaaseen, jossa isä oli yrittänyt elvyttää lapsia. Hätääntyneet naapurit auttoivat isää viilentämään lapsia jääpakkausten avulla.

Tytöt kuljetettiin sairaalahoitoon, mutta he menehtyivät kaikesta huolimatta. Kaksosille suoritetaan ruumiinavaus tänään.

Tyttöjen isää vastaan on nostettu syytteet kahdesta taposta. Lasten äiti oli ollut tapahtuma-aikaan vierailullla sairaan sukulaisen luona.  Äiti on sittemmin palannut Carroltoniin.

Lisää aiheesta:

Autoon jätetyt taaperot paahtuivat kuoliaaksi – australialaiselle äidille murha- ja huumesyytteetJärkyttävä tapaus Yhdysvalloissa: Isä unohti lapsensa autoon ja meni työvuoroon sairaalaan – kaksosvauvat kuolivat kuumaan autoon Vanhempien järkytys: Kahdeksan kuukauden ikäinen vauva oli jätetty yksin lukittuun päiväkotiin Yhdysvaltalaisnaisen epäillään polttaneen kaksi taaperoikäistä poikaansa uunissa – näytti lasten isälle palaneet ruumiit videollaÄitiä syytetään karmeasta rikoksesta USA:ssaJärkyttävä kohtalo: Kaksosvauvat kuolivat kuumaan autoon Yhdysvalloissa
Ulkomaat

Tuoreimmat aiheesta

Ulkomaat
  • 21:17
    Ulkomaat

    Venäjän panssarien tuhoisa paluu kuvattiin – tankkitehtaan dokumentti paljastaa Kremlin suunnitelman

  • 19:27
    Viro

    "Suomen syytä varautua" – tutkijoilla selvä näkemys Viron rajalle ilmestyneistä sotilaista

  • 18:24
    Israelin ja Hamasin sota

    Israel ei lähetä edustajiaan huomenna rauhankokoukseen – Hamas vaatii johtohahmojen vapautusta

  • 17:43
    Israelin ja Hamasin sota

    Viimeinen Gazaan avustuslaivueen mukana pyrkinyt, kiinni otettu suomalainen on poistunut Israelista

  • 16:19
    Pohjois-Korea

    Dmitri Medvedev katseli paraatipaikalta, kun pohjoiskorealaiset hurrasivat uudenlaiselle ydinaseelleen