Jalkapallon Mestarien liiga 2019-20 – otteluohjelma, tv-lähetykset ja tulokset

2:28
Luis Suarez ja Lionel Messi maalasivat vuoron perään toistensa upeista syötöistä, kun Barcelona kukisti Borussia Dortmundin.

Jalkapallon Mestarien liigan kauden 2019-20 alkulohkovaihe pyörähti käyntiin tiistaina 17. syyskuuta. Englantilainen Liverpool on kilpailun puolustava mestari. Sesongin voittaja on tiedossa 30. toukokuuta 2020, kun finaali pelataan Turkin Istanbulissa.

MAINOS

Mestarien liiga suorana C Morella

C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun.

C Moren sivulle pääset tästä

Mestarien liigan pelisysteemi on tuttu aiemmilta vuosilta. 32 joukkuetta on arvottu kahdeksaan neljän joukkueen lohkoon, ja jokaisen lohkon kaksi parasta etenee pudotuspeleihin. 

Pudotuspelien ohjelma päivitetään alle, kun jatkoonmenijät, pudotuspeliparit ja pelipäivät ovat selvillä. 

C More esittää jokaisena alkulohkon pelipäivänä kanavillaan neljä tv-ottelua ennakko- ja jälkistudioineen (klo 19.30-00.30), minkä lisäksi kaikki ottelut ovat katsottavissa cmore.fi-suoratoistopalvelussa

Pudotuspelien otteluohjelma: 

Neljännesvälierien 1. osat:

AikaTiistai 18. helmikuutaTulosOhjelmatiedot

22.00

Atletico Madrid-Liverpool

1-0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Dortmund-PSG

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 19. helmikuuta

22.00

Atalanta-Valencia

4-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Tottenham-Leipzig

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

Tiistai 25. helmikuuta

22.00

Chelsea-Bayern München

0-3

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Napoli-Barcelona

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 26. helmikuuta

22.00

Lyon-Juventus

1–0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Real Madrid-Manchester City

1–2

C More Sport 1/cmore.fi

Neljännesvälierien 2. osat:

AikaTiistai 10. maaliskuutaTulosOhjelmatiedot

22.00

Valencia-Atalanta

3-4 (yhteismaalit 4-8)

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Leipzig-Tottenham

3-0 (yhteismaalit 4-0)

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 11. maaliskuuta

22.00

Liverpool-Atletico Madrid

2-3 ja. (yhteismaalit 2-4)

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

PSG-Dortmund

2-0 (yhteismaalit 3-2)

C More Sport 2/cmore.fi

Tiistai 17. maaliskuuta

22.00

Juventus-Lyon

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Manchester City-Real Madrid

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 18. maaliskuuta

22.00

Bayern München-Chelsea

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Barcelona-Napoli

C More Sport 1/cmore.fi

Alkulohkovaiheen otteluohjelma:

1. ottelukierros:

AikaTiistai 17. syyskuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Inter-Slavia Praha

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Lyon-Zenit

1-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Napoli-Liverpool

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Salzburg-Genk

6-2

cmore.fi

22.00

Dortmund-Barcelona

0-0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Benfica-Leipzig

1-2

cmore.fi

22.00

Chelsea-Valencia

0-1

cmore.fi

22.00

Ajax-LOSC

3-0

cmore.fi

Keskiviikko 18. syyskuuta

19.55

Club Brügge-Galatasaray

0-0

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Olympiakos-Tottenham

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

PSG-Real Madrid

3-0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Bayern München-Crvena zvezda

3-0

cmore.fi

22.00

Dinamo Zagreb-Atalanta

4-0

cmore.fi

22.00

Shahtar Donetsk-Manchester City

0-3

cmore.fi

22.00

Leverkusen-Lokomotiv Moskova

1-2

cmore.fi

22.00

Atletico Madrid-Juventus

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

2. ottelukierros:

AikaTiistai 1. lokakuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Real Madrid-Club Brügge

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Atalanta-Shahtar Donetsk

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Galatasaray-PSG

0-1

cmore.fi

22.00

Tottenham-Bayern München

2-7

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Crvena zvezda-Olympiakos

3-1

cmore.fi

22.00

Manchester City-Dinamo Zagreb

2-0

cmore.fi

22.00

Juventus-Leverkusen

3-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Lokomotiv Moskova-Atletico Madrid

0-2

cmore.fi

Keskiviikko 2. lokakuuta

19.55

Genk-Napoli

0-0

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Slavia Praha-Dortmund

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Liverpool-Salzburg

4-3

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Barcelona-Inter

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Leipzig-Lyon

0-2

cmore.fi

22.00

Zenit-Benfica

3-1

cmore.fi

22.00

LOSC-Chelsea

1-2

cmore.fi

22.00

Valencia-Ajax

0-3

cmore.fi

3. ottelukierros:

AikaTiistai 22. lokakuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Shahtar Donetsk-Dinamo Zagreb

2-2

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Atletico Madrid-Leverkusen

1-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Club Brügge-PSG

0-5

cmore.fi

22.00

Galatasaray-Real Madrid

0-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Olympiakos-Bayern München

2-3

cmore.fi

22.00

Tottenham-Crvena zvezda

5-0

cmore.fi

22.00

Manchester City-Atalanta

5-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Juventus-Lokomotiv Moskova

2-1

cmore.fi

Keskiviikko 23. lokakuuta

19.55

Leipzig-Zenit

2-1

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Ajax-Chelsea

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Salzburg-Napoli

2-3

cmore.fi

22.00

Genk-Liverpool

1-4

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Inter-Dortmund

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Slavia Praha-Barcelona

1-2

cmore.fi

22.00

Benfica-Lyon

2-1

cmore.fi

22.00

LOSC-Valencia

1-1

cmore.fi

4. ottelukierros:

AikaTiistai 5. marraskuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Barcelona-Slavia Praha

0-0

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Zenit-Leipzig

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Napoli-Salzburg

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Liverpool-Genk

2-1

cmore.fi

22.00

Dortmund-Inter

3-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Lyon-Benfica

3-1

cmore.fi

22.00

Chelsea-Ajax

4-4

cmore.fi

22.00

Valencia-LOSC

4-1

cmore.fi

Keskiviikko 6. marraskuuta

19.55

Bayern München-Olympiakos

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Lokomotiv Moskova-Juventus

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

PSG-Club Brügge

1-0

cmore.fi

22.00

Real Madrid-Galatasaray

6-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Crvena zvezda-Tottenham

0-4

cmore.fi

22.00

Dinamo Zagred-Shahtar Donetsk

3-3

cmore.fi

22.00

Atalanta-Manchester City

1-1

cmore.fi

22.00

Leverkusen-Atletico Madrid

2-1

C More Sport 2/cmore.fi

5. ottelukierros:

AikaTiistai 26. marraskuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Galatasaray-Club Brügge

1-1

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Lokomotiv Moskova-Leverkusen

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Real Madrid-PSG

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Crvena zvezda-Bayern München

0-6

cmore.fi

22.00

Tottenham-Olympiakos

4-2

cmore.fi

22.00

Atalanta-Dinamo Zagreb

2-0

cmore.fi

22.00

Manchester City-Shahtar Donetsk

1-1

cmore.fi

22.00

Juventus-Atletico Madrid

1-0

C More Sport 2/cmore.fi

Keskiviikko 27. marraskuuta

19.55

Zenit-Lyon

2-0

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Valencia-Chelsea

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Liverpool-Napoli

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Genk-Salzburg

1-4

cmore.fi

22.00

Barcelona-Dortmund

3-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Slavia Praha-Inter

1-3

cmore.fi

22.00

Leipzig-Benfica

2-2

cmore.fi

22.00

LOSC-Ajax

0-2

cmore.fi

6. ottelukierros:

AikaTiistai 10. joulukuutaTulosOhjelmatiedot

19.55

Napoli-Genk

4-0

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Salzburg-Liverpool

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Dortmund-Slavia Praha

2-1

cmore.fi

22.00

Inter-Barcelona

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Lyon-Leipzig

2-2

cmore.fi

22.00

Benfica-Zenit

3-0

cmore.fi

22.00

Chelsea-LOSC

2-1

cmore.fi

22.00

Ajax-Valencia

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 11. joulukuuta

19.55

Dinamo Zagreb-Manchester City

1-4

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Shahtar Donetsk-Atalanta

0-3

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

PSG-Galatasaray

5-0

cmore.fi

22.00

Club Brügge-Real Madrid

1-3

cmore.fi

22.00

Bayern München-Tottenham

3-1

cmore.fi

22.00

Olympiakos-Crvena zvezda

1-0

cmore.fi

22.00

Leverkusen-Juventus

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Atletico Madrid-Lokomotiv Moskova

2-0

C More Sport 2/cmore.fi


Lue myös

    Uusimmat

    Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttökokemusta. Jatkamalla hyväksyt niiden käytön. Tutustu tietosuojakäytäntöömme.

    Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme vaihtamaan tuettuun selaimeen. Lisätietoja