Helsingin Kaivopuiston kuolemantapauksesta epäillyt tunnistettu – yhtä poliisi ei ole tavoittanut
Poliisi on saanut selvitettyä viiden miehen henkilöllisyyden, joita se epäilee osallisuudesta Helsingin Kaviopuistossa ravintolan edustalla heinäkuussa tapahtuneeseen pahoinpitelyyn ja kuolemantuottamukseen.
Poliisi julkaisi viiden miehen kuvat heinäkuun lopussa, rikoksen tapahduttua kuun alkupuolella. Yksi tilanteessa pahoinpidellyistä uhreista kuoli saamiinsa vammoihin.
Nyt poliisi kertoo, että se selvittää yhä miesten osallisuutta pahoinpitelyihin. Viidestä miehestä neljä on tavoitettu. Osa henkilöistä on ollut myös pidätettynä esitutkinnan aikana.
Poliisi kertoo esitutkinann jatkuvan, eikä sillä kertomansa mukaan ole asiasta enempää tiedotettavaa.
Uusimmat
-
14:46
AstraZenecan rokotteesta jopa kieltäydytään Saksassa – Suomessa tilanne täysin päinvastainen: "Enemminkin ihmiset ovat huolissaan, etteivät saa rokotetta"
-
14:42
Mikael Gabriel tuomittiin 2800 euron sakkoihin rattijuopumuksesta ja huumausaineen käyttörikoksesta – myönsi käyttäneensä kannabista
-
14:35
MM-kisojen murheelliset koronatiedot huolettavat yhdistetyn päävalmentajaa: "Toivon, että kupla ei ole puhjennut pahasti"
-
14:35
Missä on joulukuussa kadonnut espoolainen Jorma? Viimeinen havainto huoltoasemalta toiselta puolelta Suomea
-
14:31
Espoolaiskuoro sävelsi Greta Thunbergin kuuluisiin sanoihin näyttävän teoksen – video vilisee eturivin näyttelijöitä
-
14:30
Mies pakoili asepalvelusta vuosia, asevelvollisuutensa loppuun asti – sai ehdollista vankeutta
-
14:15
"Kansallisiin tukahduttamistoimiin" soveltuvia kameroita yritettiin kuljettaa Suomen kautta Valko-Venäjälle
-
14:11
MM-hiihtojen koronapommi järkyttää – "Painajainen"
-
14:03
Petter Kukkonen paalutti tiukkaa tekstiä yhdistetyn latukohuun liittyen: korjasi yhden esillä olleen virhekäsityksen – "Sellaista sääntöä ei ole olemassa"
-
13:57
Maisa Torppa ja Mikko-puoliso jättivät avioerohakemuksen – Torppa vakuuttaa MTV Uutisille, että he eivät ole eronneet: "Liittomme voi hyvin"
-
13:52
Kreikan keskiosissa voimakas maanjäristys
-
13:52
Turussa kadonnut 12-vuotias tyttö on löytynyt
-
13:45
HIFK vahvisti: Anton Lundellilla koronavirustartunta
-
13:45
Omakotiasuja, näin varaudut lumen sulamiseen ja ehkäiset kosteusvahinkoja: "Selviä hälytysmerkkejä ovat…"
-
13:39
MTV seuraa koronan etenemistä: Yli 400 000 on saanut rokotteen – avi sulki rajoituksia rikkoneen ravintolan Lappeenrannassa
-
13:37
Suomessa neljä uutta koronakuolemaa – teho-osastoilla nyt 37 potilasta
-
13:22
Savon Sanomat: Joogasalin yrittäjä ei mennyt koronatestiin joukkoaltistumisesta huolimatta – otettiin kiinni ja pakkotestattiin poliisin avustuksella
-
13:18
Hengityskoneessa olleen potilaan taposta syytetty Husin hoitaja oli syyntakeeton – jätettiin tuomitsematta rangaistukseen
-
12:54
Risto Dufva hätkähdytti pyöräkommentillaan – taustalta löytyy jopa yhteinen lihanleikkauskokemus Ville Niemisen kanssa
-
12:52
Kauppalehti: Nesteen miljardiluokan jalostamoinvestointi on menossa Rotterdamiin Porvoon sijaan
-
Lataa lisää