Heikelä syndroomaon keskusteluohjelma, joka keskittyy ajankohtaisiin uutisiin.
Tämän päivän Heikelä syndrooma -keskusteluohjelman vieraskattaus on julkaistu.
Jussi Heikelän haastattelussa panelisteina nähdään sarjan toistaiseksi viimeisessä jaksossa dekkaristi Reijo Mäki ja kansanedustajat Silvia Modig ja Susanna Koski.
Illan jaksossa puhutaan muun muassa naisten ja miesten palkkaeroista. Lisäksi ohjelmasta tuttu kirjeenvaihtaja vierailee rentojen feministien pikkujouluissa.
Heikelä syndrooma MTV3-kanavalla torstaisin klo 21.
Uusimmat
-
12:31
Laura Haimila avoimena masennuksestaan – kohtasi monelle tuttua vähättelyä: "Ei muuta kuin lenkille ja raitista ilmaa nauttimaan"
-
12:24
Daniel Radcliffe odottaa puolisoineen ensimmäistä lastaan
-
12:11
HUS alkaa ohjata lapsipotilaita Tanskaan sydänleikkausjonojen purkamiseksi jo ensi viikolla: "Olen tilanteesta hyvin pahoillani"
-
12:01
Ranskanbulldoggi putosi sängystä keskellä yötä, dramaattinen kierähdys tallentui kameraan – "En voi lakata katsomasta"
-
11:57
Video näyttää härskin alun Trumpin kampanjatilaisuudessa: Kuunteli käsi sydämellä Capitol-tunkeutujien laulua
-
11:44
Thaimaan kannabispäätös aiheutti sekaannusta – nyt alalle etsitään käytäntöjä tapahtumassa, jossa kilpailtiin nopeimman käärijän tittelistä
-
11:41
Kaksi kuoli ampumisessa Saksan Hampurissa – poliisi ei paljasta yksityiskohtia
-
11:35
Rautatieasemien kellot menivät sekaisin kesäajasta – vika on nyt korjattu
-
11:22
Jussi-menestyjä Tytöt, tytöt, tytöt -elokuva on myyty yli 50 maahan – ohjaaja Alli Haapasalo kertoo, miksi suomalaiselokuva on nyt niin haluttu ympäri maailman
-
10:56
Sähköauton hidas latautuminen voi olla ihan oma syysi
-
10:50
Poliisi on kuulustellut Ben Zyskowiczin pahoinpitelystä epäillyn miehen
-
10:40
Ruotsin asevoimien everstiluutnantti: Ydinaseuhkailu viimeinen kortti, joka Venäjällä on jäljellä
-
10:33
Asko Kallosen vaimo Katja Kallio järjestää miehelleen koskettavan yllätyksen: "Meinasin romahtaa, kun biisi alkoi"
-
10:14
Huippupelaajista esitettiin törkeitä väitteitä: pukukopissa valui kyyneliä – nyt ongelmista Italiassa puhuu suomalaiskaksikko
-
10:04
Kanadalaisyhtiö Davie aikoo ostaa Helsingin telakan
-
09:54
Poliisi löysi espoolaismiehen kodista tuhansittain salaisia asiakirjoja – Puolustusvoimat vaikeni, syytetty vetosi erehdykseen
-
09:47
Jalkapalloilijan sydän pysähtyi kesken ottelun – oli elottomana seitsemän minuuttia, sitten tapahtui jotain uskomatonta
-
09:45
Miksi kurkkua myydään kaupoissa muoviin käärittynä?
-
09:24
Oulun poliisi puhallutti 4 039 kuljettajaa 36 tunnissa – näin moni kärähti ratista
-
09:09
ISW: Putinin ydinasepuheet vihjaavat Ukrainan valmistelevan vastahyökkäystä – MTV seuraa sotaa
-
Lataa lisää