Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Eva Wahlström riemastui ja juoksi paljain jaloin palkintolavalle Urheilugaalassa – "Pelkäsin, ettei mekko pysy missä pitäisi"

1:46Eva Wahlström: On ollut haastava vuosiVideolla Eva Wahlströmin kommentteja punaiselta matolta Urheilugaalan alta.Lehtikuva
Julkaistu 17.01.2019 21:07

MTV URHEILU

Nyrkkeilijä Eva Wahlström palkittiin Suomen Urheilugaalassa esikuva-kategoriassa. Wahlström otti vastaan palkinnon varsin riemukkaalla tavalla.

Heti julistuksen jälkeen Wahlström ponkaisi liikkeelle avojaloin, tuuletellen näyttävästi jo matkalla.

– Riehuin niin, että hengästyin. Pelkäsin vähän, että tuulettaessa mekko ei pysy siellä missä pitäisi, Wahlström naurahti lavalla.

Wahlström otti palkinnon vastaan hyvin kiitollisena.

– On huikeaa voittaa tässä kategoriassa, koska mun laji herättää ristiriitaa ja mielipiteitä. Olen kokenut jo pitkään, että olen esikuva pienille tytöille.

– Nykyään siellä nyrkkeilysaleilla on tyttöjä balettipuvuissa, joilla on sivukalju ja he sanovat, että isona heistä tulee Eva Wahlström, suomalaisnyrkkeilijä nauratti juhlayleisöä.

– Minun vastuullani on tehdä valintoja, joilla en johda ketään harhaan tai väärille teille. Koitan jatkossakin elää niin, että olen tämän palkinnon arvoinen, Wahlström totesi. 


Lisää aiheesta:

Eva Wahlströmiltä uutisia: ”Nyt alkaa olla voittajafiilis!”Nyt nyrkkeilyn paljastelutempauksesta puhuu Eva Wahlström – iso huoli: "Yli 20 vuotta"Eva Wahlström muistelee nyrkkeilyaikojaan – jakaa pysäyttävät speksit: "Painoin alle 60 kiloa, aamusyke oli noin 43"Nyrkkeilijätähti Eva Wahlström ylistää Niklas-puolisoaan: "Hän on tärkeä tuki"Eva Wahlströmiltä täystyrmäys Edis Tatlin suorasanaiselle arviolle – "Ihmettelin, että milloin Ediksestä on tullut psykoterapeutti"Nyrkkeilijä Eva Wahlström meni pitkän tauon jälkeen kuntotesteihin – epätavalliset tulokset yllättivät
UrheilugaalaEva WahlströmUrheiluNyrkkeily

Tuoreimmat aiheesta

Urheilugaala
  • 14.10.19:51
    Urheilu

    Veikkaus-areena saa suurtapahtuman tammikuulle

  • 20.1.07:33
    Nyrkkeily

    Suomen olympiatähti avaa kohahduttanutta linjaansa – "Laitan, että hengissä ollaan"

  • 17.1.22:42
    Yleisurheilu

    Lotta Haralalta painava avaus – meni toisin kuin suunniteltu

  • 17.1.17:29
    NHL

    Aleksander Barkov reagoi tunteikkaasti Vuoden urheilija -valintaan – yksi fakta yllätti suomalaistähden

  • 17.1.16:01
    Tommi Mäkinen

    Rallilegenda Tommi Mäkinen räväytti arjestaan: "Pelkkä menolippu sinne"