Carola voitti The Summit Suomen Artun ja Maxien kanssa. Vuorenhuiputuksen jälkeen hän osasi odottaa, ettei peli ole vielä täysin pelattu.
Carola on yksi The Summit Suomen voittajista Artun ja Maxien ohella. Ohjelma huipentui finaalijaksoon 20. huhtikuuta.
Vuorenhuipun ja voiton saavuttaminen oli Carolan mukaan kiva hetki siihen asti, kunnes juontaja Jasper Pääkkönen kertoi, ettei kannata ehkä vielä nauttia.
– Osasin odottaa, ettei tämä lopu vielä tähän. Kun pääsimme vuorelta alas, niin alkoi tajuta, mitä voisi olla vastassa, Carola kertoi MTV Uutisille.
Carola kokee reissun viimeisimmät kiipeilykohdat hauskoiksi ja haastaviksi.
– Siinä ehkä eniten mietitytti se, että kiipesin viimeisenä, eikä se paikka ole ikinä hyvä. Oli kuumottavaa, kun mietin, että jos vielä käy jotakin, enkä pääsekään kiipeämään. Asioita joutui koko reissun ajan miettimään aina viimeiseen asti.




