Matkailuauto ja henkilöauto törmäsivät Kouvolassa – henkilöauton kuljettaja kuoli
Kouvolassa Kymenlaaksossa yksi ihminen on kuollut matkailuauton ja henkilöauton kolarissa, kertoo Kaakkois-Suomen poliisi.
Ajoneuvot törmäsivät toisiinsa yöllä Kuutostiellä Teuroisten kohdalla. Onnettomuus sattui Valtatie 6:lla Ruhanmäen kohdalla, poliisi kertoo tiedotteessa. Onnettomuudessa henkilöauto törmäsi edellä kulkeneeseen matkailuautoon.
– Törmäyksen johdosta molemmat ajoneuvot suistuivat peräkkäin kulkusuunnassaan oikealle pientareelle ja syttyivät palamaan. Henkilöauton kuljettaja menehtyi tapahtumapaikalla. Matkailuauton kuljettaja ei loukkaantunut. Ajoneuvoissa ei ollut matkustajia, poliisin tiedotteessa kuvaillaan.
Poliisin mukaan onnettomuutta tutkitaan törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemansyyntutkintana.
Hälytys onnettomuudesta tuli puoli yhden aikaan yöllä.
Katso myös: Jos saavut onnettomuuspaikalle, toimi näin!
27.11.2022 kello 10.30 päivitetty tuorein tiedoin. Korjattu, että törmäys tapahtui matkailuauton ja henkilöauton välillä. Aiemmin jutussa puhuttiin linja-autosta ja henkilöautosta.
Uusimmat
-
23:38
Kaupan alan työriitaan ei sopua, lakot alkavat torstaina – koskee useita hypermarketteja ympäri Suomen
-
23:36
Kemianteollisuuden toimihenkilöiden työriidassa neuvottelutulos – lakko saattaa peruuntua
-
23:29
Helenin sähkökatko vaivaa edelleenkin Helsingissä – korjaustyöt kestävät yön yli
-
22:58
IL: Vanhanen kutsunut puolueet puimaan Nato-aikataulua
-
22:18
Poikkeuksellinen tapaus kiekkomatsissa – epäkohtelias temppu johti luovutusvoittoon: "Oudointa mitä olen nähnyt"
-
22:15
Operaatio Timo jumissa Ukrainan ja Puolan rajalla – kyydissä yli 30 000 leipää ja generaattori
-
22:09
Puola ostaa Yhdysvalloista kymmenellä miljardilla HIMARSeja ja pitkän kantaman raketteja sekä ohjuksia – MTV seuraa sotaa
-
21:55
Bachelor-miehet tekevät yllätyspäätöksen ruususeremoniassa: "Nyt on sellainen tilanne, että..."
-
21:27
Brittipoliisi paljastui sarjaraiskaajaksi – tuomittiin 36 elinkautiseen
-
21:06
Vahvistettuja kuolonuhreja jo 7 000 – asiantuntijat arvioivat, että todellinen uhriluku voi olla jopa 20 000
-
20:53
Turkissa maanjäristyksen tuhoalueille on julistettu kolmen kuukauden poikkeustila, vahvistettuja kuolonuhreja jo yli 7 000 – MTV Uutiset seuraa Turkin ja Syyrian maanjäristystä
-
20:39
Joukkuetoverilta suoraa puhetta Cristiano Ronaldosta: "Tekee otteluistamme vaikeampia"
-
20:33
Kirjeenvaihtajan kommentti: Biden pitää kansakunnan tila -puheensa laskevien kannatuslukujen keskellä – tähtäimessä silti 2024 presidentinvaalit
-
20:26
Tuntematon vandaali levittää nauloja ja metalliromua risteysalueille Vihdissä
-
20:26
Alkaako Venäjän suurhyökkäys sodan vuosipäivänä? Asiantuntija: "Kuulostaa epärealistiselta"
-
20:21
Liubov, 102, on selvinnyt kolmesta nälänhädästä: Tekee nyt maastoutumisasuja ukrainalaisille tarkka-ampujille
-
20:15
Tanya on maailman isojalkaisin nainen – ennätyksellä on kuitenkin nurja puoli: "En ole kiinnostunut jalkafetissimaailmasta"
-
19:39
Valtteri Bottas julisti kolme tavoitetta toiseen F1-kauteensa Alfa Romeolla
-
19:31
Ulkoilijat ihmettelivät: Järven jäälle ilmestyi Richard Scarryn touhukas maailma Hämeenlinnassa
-
19:30
SM-liigan puheenjohtaja avasi MTV Urheilulle aikataulua – näin sarjajärjestelmän tulevaisuudesta tiedotetaan
-
Lataa lisää