Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Big Love -näyttelijätär paljastaa: Olen laihduttanut 9-vuotiaasta asti!

Ginnifer Goodwin.
Ginnifer Goodwin.
Julkaistu 22.12.2010 13:14

Parhaiten Big Love -sarjasta tunnettu Ginnifer Goodwin paljastaa Health Magazinen uusimmassa numerossa, että on tarkkaillut painoaan 23 vuotta.

32-vuotias näyttelijätär Ginnifer Goodwin kertoo Health Magazinelle, että on tarkkaillut painoansa 23 vuoden ajan. Tämä tarkoittaa sitä, että hän aloitti painonpudotusprojektin jo 9-vuotiaana, uutisoi Popeater.

– Olen kuulunut painonvartijoihin 23 vuoden ajan. Se on ainut tapa laihtua ilman, että kuivuu tai tuntee olonsa kurjaksi. Minulla ei ole koskaan ollut dramaattisia paino-ongelma, mutta minulla on tapana herkutella. Aina välillä minun täytyy palata takaisin kuurille, jotta saan housunnapit kiinni, Goodwin selittää.

Goodwin paljastaa, että hänellä on myös tavoitepaino, johon hän pyrkii.

– Minulla on ollut tietty tavoite jo 12 vuotta. Se on minun onnennumeroni, jossa tunnen oloni hyväksi ja energiatasoni on korkealla. Kyseinen paino ei myöskään saa minua järkyttymään, kun näen itseni valkokankaalla, hän kertoo.

Hän kuitenkin toteaa, että voi tuntea olonsa itsevarmaksi myös hieman painavampana.

– Voin olla itsevarma, vaikka olisinkin liian painava. Saatan lihoa, mutta en koskaan päästä itseäni siihen pisteeseen, että olisin onneton tai itsetuhoinen.

Goodwin ei kuitenkaan tunne oloansa mukavaksi uimapuvussa.

– Minulla on uskomaton stylisti, joka on hyvä piilottamaan huonot puoleni. Tunnen oloni siis melko itsevarmaksi, paitsi uimapuvussa. Sillä ei ole väliä, miltä vartaloni näyttää, sillä vihaan olla ihmisten edessä vain uimapuvussa. Unelmavartaloni olisi Jessica Bielin tai Jennifer Anistonin kroppa, näyttelijätär paljastaa.

MTV3/Helmi

Lähde: Popeater.com

Kuva: Getty Images

Lisää aiheesta:

Valtteri tekee riisipuuron tavalla, jota moni ei ole hoksannut: "Älyttömän hyvä"Robotti-imurit aiheuttavat kaaosta suomalaiskodeissa – kauhukuva perässä vedettävistä jätöksistä valitettavan tottaNäin bordercollie Meno jäljittää karanneen lemmikinTaloyhtiöissä uhkaava ilmiö – laskun maksaa naapuri: "Eivät todellakaan ole mitään pieniä summia"Kärsitkö kaamosoireista? Toimi näin: "Selkein ja nopein apu"Margitin "ripulirullat" naurattavat somessa: "Taidan ilmoittaa itseni Koko Suomi leipoo -kisaan!"
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 16:46
    Puuro

    Valtteri tekee riisipuuron tavalla, jota moni ei ole hoksannut: "Älyttömän hyvä"

  • 14:37
    Siivous

    Robotti-imurit aiheuttavat kaaosta suomalaiskodeissa – kauhukuva perässä vedettävistä jätöksistä valitettavan totta

  • 13:06
    Koirat

    Näin bordercollie Meno jäljittää karanneen lemmikin

  • 09:59
    Taloyhtiöt

    Taloyhtiöissä uhkaava ilmiö – laskun maksaa naapuri: "Eivät todellakaan ole mitään pieniä summia"

  • 08:41
    Terveys ja hyvinvointi

    Kärsitkö kaamosoireista? Toimi näin: "Selkein ja nopein apu"