Virpi Sarasvuo ja Sami Helenius löysivät ystävyyden TTK:n myötä: "Tämä on ollut parasta aikaa"
Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa ilahduttaneet ex-hiihtäjä Virpi Sarasvuo ja tanssiopettaja Sami Helenius kertovat tunnelmiaan ennen finaalia.
Syksyn ajan katsojien sydämiin tanssineet hiihtäjätähti Virpi Sarasvuo ja tanssiopettaja Sami Helenius valmistautuvat nyt lauantain Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelman finaaliin. Tähtiparille mieluisin kokemus koko syksyn pitkästä rutistuksesta on ollut yhteiset treenit tanssisalilla.
– Tämä on ollut parasta aikaa, kun on saatu kahdestaan laittaa koreografioita ja ihanaa jos on saanut elinikäisen ystävän tästä, Sarasvuo kertoo.
Tähtiparin hyvä yhteishenki on näkynyt niin tuomareille kuin myös katsojille. Samalla energialla he aikovat valloittaa vielä viimeisessä jaksossa.
LUE MYÖS: Virpi Sarasvuo antautui hempeään valssiin – tuomaristo palkitsi huippupisteillä: "Valssikuningatar"
– Kyllä ihmiset kiittävät ja kannustavat. Kiva, että viestejä tulee ja pitävät tyylistä, joka me on valittu. Meidän yhteishenkemme näkyy myös ruudun läpi, Sarasvuo kertoo.
"Ei tämä olisi toiminut ilman puolison tukea"
Myös tähtiparin puolisot yrittäjä Jari Sarasvuo ja Heleniuksen puoliso tanssiopettaja Jutta Helenius kannustavat kumppaneitaan täysillä.
– Ei tämä olisi toiminut ilman puolison tukea. Jarilta en ole tanssivinkkejä kysynyt. Se että olen pystynyt irrottautumaan kotoa, hän on ollut tukena siinä, Sarasvuo kuvailee.
– Jutta on kannustanut koko matkan. jutta on toiminut myös meidän managerinamme, Helenius kertoo.
"Sami halusi finaaliin ja sanoin, että yritän järjestää"
Helenius pääsee nyt ensi kertaa tanssiopettajana ohjelman finaaliin. Sarasuo lupaili paikan hänelle jo heti alkuun.
– Sami halusi finaaliin ja sanoin, että yritän järjestää. Onhan tämä nyt mennyt niin, Sarasvuo kertoo.
Tanssii Tähtien Kanssa -finaalin toinen ja viimeinen osa MTV3-kanavalla lauantaina 5.12. klo 19.30 alkaen.
Uusimmat
-
23:48
Oslossa tiukennettiin koronatoimia brittimuunnoksen takia – valtava ryntäys lähialueen viinakauppoihin
-
23:22
Alkuperäiskansat vaativat Brasilian presidenttiä tilille Amazonin tuhoamisesta: "Rikos ihmiskuntaa vastaan"
-
23:03
MTV seuraa: Moskovassa protestoitu Navalnyin tueksi – Niinistön mukaan Venäjän tilanne on vakava
-
23:01
Antti Tuomas Heikkisen sketsihahmo Auto-Seppo kertoo ystävänsä lempinimen taustoista: "Siinä tarinassa me pysytään"
-
22:46
Ferrari aloittaa heti isolla vaihteella – iso määrä testikuskeja radalla
-
22:18
Lottopotti paisui hulppeasti 10 000 000 euroon!
-
22:16
Pikkuseura oli matkalla massiiviseen voittoon – City pelasti kuitenkin cup-kunniansa
-
22:06
Heikki Rannan sketsihahmo Lapin Patja väittää olevansa Apulannan hittibiisien takana: "Met olehma musikaalista sukua"
-
21:45
Suomi vetoaa mielenosoittajien vapauttamiseksi Venäjällä – Haavisto: "Väkivalta tuomittavaa"
-
21:29
Brad Lambert, 17, esitteli rankkariosaamistaan, Mikkelissä hurja nousukäänne – katso SM-liigakierroksen kaikki maalit
-
21:18
Patrik Laine jätti sydäntäsärkevät jäähyväiset: "Kun tulin Winnipegiin 18-vuotiaana, en tiennyt mitä odottaa"
-
21:11
Juontaja Christoffer Strandberg huolestui – Maaria Nuoranteen sketsihahmo Päivi Viemää oli kuin eri henkilö
-
21:02
Remmit kiinni! MM-rallitähdille sakkoja Monte Carlossa
-
21:01
Viraston ylitarkastajalle maksettiin kaksi vuotta palkkaa, jotta hän ei tekisi mitään
-
21:00
Sketsihahmo Folke Rundqvist avaa omaa menneisyyttään: "Elämässä on ollut monta vastoinkäymälää"
-
20:56
Aija Pahkalan sketsihahmo Anja Jankka ilmoitti Christoffer Strandbergin Maajussille morsian -ohjelmaan: "Sieltä sinä löydät rotevan emännän"
-
20:51
JYPillä aivan uusi nimi nosti päätään – SaiPan tähti purkautui: "Ollut ala-arvoista"
-
20:49
Kuinka kumppanin saa kiinnostumaan suuseksistä? Raati vastaa: "Jos ei kiinnosta, niin ei kiinnosta"
-
20:48
Mikko Töyssyn sketsihahmo paljasti toimineensa Antti Holman stunt-näyttelijänä: "Hän ei ole kovinkaan hyvä räppäämään"
-
20:36
Tapahtui vuonna 1957: Pääsikö 201 000 kilometrin tuntivauhdilla paahtanut kaivonkansi matkalle kohti ulkoavaruutta?
-
Lataa lisää