Viivi uskoo sinkkuuteen kuin Aku Ankkaan

Viivi Avellán avautuu blogissaan. (Kuva: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva)
Viivi Avellán avautuu blogissaan. (Kuva: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva)
Julkaistu 01.06.2008 11:25(Päivitetty 01.06.2008 11:27)

Juontaja Viivi Avellan uskoo parisuhdeasioiden ja sinkkuuden kiinnostavan ihmisiä nyt ja aina.

Tuoreessa blogitekstissään Viivi kertoo Sinkkuelämää-elokuvan innoittamana, kuinka uskoo teeman kiinnostavan jatkossakin ihmisiä. Esikoiskirjansa Sinkkunaisen käsikirja kaksi vuotta sitten julkaissut kaunotar sai tuolloin kuulla koko sinkkubuumin olevan jo ohi.

– Muistan kun kirjani lanseerattiin syyskuussa 2006 ja eräät nasevat toimittajat jaksoivat kommentoida kuinka Sinkkuelämää-scene on "niin last seasonia". Niinpä. Ja toinen huvittava seikka oli se, kun sain kritiikkiä kirjoitettuani sinkkukirjan, vaikka elän avoliitossa, Viivi kirjoittaa.

- Ymmärrän kyllä, että esimerkiksi Matrix-scene tulee ja menee, mutta parisuhdeproblematiikka on kestosuosikki. Niin ja tietenkin Muumipeikko sekä Aku Ankka pysyvät pinnalla aina!

Lue myös: Viivi nautti Sinkkuelämää-leffasta, ei ymmärrä valittajia

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Viivi Avellán