Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Uutuusarjassa kiihkeä yhteenotto: Exän saapuminen ärsytti

Julkaistu 07.09.2016 22:20

MTV VIIHDE

Exiä rannalla -sarjassa Sallan saapuminen paratiisirannalle ei ilahduttanut Jyriä, jolle nainen oli entuudestaan tuttu.

Exiä rannalla -ohjelman ensimmäisessä jaksossa merestä nousi vaalea kaunotar Salla. Salla on Jyrin exä, vaikka mies tosin antoi jaksossa muiden sinkkujen ymmärtää, ettei kaksikon välillä ole koskaan ollut mitään romanttista.

Sallalla on asiasta kuitenkin varsin toisenlainen käsitys.

– Olin tapaillut Jyriä jo pari kuukautta, kun ohjelmasta otettiin minuun yhteyttä. Tuolloin meillä oli Jyrin kanssa asiat vielä auki, mutta hengailimme siihen aikaan päivittäin.

Sallan ilmestyessä yllättäen rannalle, oli Jyrin reaktio vähintäänkin hämmentynyt.

– Se oli jännä tilanne. Ohjelma muutti välejämme. Jouduimme käsittelemään asioita, joita Jyri ei olisi halunnut puida siellä, ja se varmasti ärsytti häntä. Ensimmäisinä päivinä emme juurikaan puhuneet toisillemme.

Jyri on asiasta jyrkästi eri kannalla.

– Olimme vain kavereita, kännissä pari kertaa pussattu. Salla ei ole exäni. Salla ehkä aluksi luuli, että välillämme oli jotain, mutta tajusi sitten hänkin, että ollaan vain ystäviä.

Sallan mielestä kyse oli kuitenkin alusta alkaen enemmästä kuin ystävyydestä.

– Jyriin tuli epäluottamus. Hän oli se, jonka tunsin etukäteen ja josta olin tarvittaessa uskonut saavani tukea, mutta kaikki menikin lopulta ihan päinvastoin! Raskainta olivat ne fiilikset, mitä siellä joutui itsekseen pyörittelemään. Reagoin asioihin aika voimakkaasti, ja ihmettelin välillä itsekin omaa käytöstäni. Normaalistihan sellaisina hetkinä pääsee pois tilanteesta, mutta tuolla ei ollut sitä mahdollisuutta. Siksi tuli paljon ärsytyksiä.

Exiä rannalla starttaa Subilla keskiviikkoisin klo 22. Jakso ennakkoon MTV Katsomossa. 

Lisää aiheesta:

Salla kävi Kolmiodraama-kuvausten päättymisen jälkeen treffeillä Petrin kanssa – tästä syystä rakkaus ei roihahtanutTemptation Island -Julia ja Esa rakastuivat kuvauksien viimeisenä päivänä – tämä pieni hetki muutti kaikenEnsitreffit alttarilla -ohjelmassa jätetty Tuula ihmettelee Miikan toimintaa: "Yhtäkkiä minut oli estetty kaikkialla"Realitysarjan komistus järkyttyi kohtelustaan: Kaksinaamaista touhua! Suomalaissarjassa räjähtävä kolmiodraama – "Todella munatonta toimintaa"Exiä rannalla -sarjassa tulinen kolmiodraama – "Luca otti juttumme liian tosissaan"