Mercedeksen F1-tallipäällikkö Toto Wolff reagoi Lewis Hamiltonin ensimmäisiin Ferrari-kuviin varsin dramaattisella ilmaisulla.
Seitsemän F1-maailmanmestaruutta urallaan saavuttaneen Hamiltonin pitkä pätkä Mercedeksellä tuli päätökseensä viime vuonna. Britti ehti kaasutella tallin riveissä 12 kautta ja tilille tuli kuusi henkilökohtaista titteliä.
Hamilton on nyt Ferrarin mies. Hän matkusti hiljattain Maranelloon aloittamaan uuden lukunsa, ja mies julkaisi viime viikolla ensimmäisiä kuviaan Ferrarin leivissä.
20. tammikuuta Hamilton painoi eetteriin ensimmäisen niistä. Hän oli puku päällä Ferrarin edesmenneen perustajan Enzo Ferrarin vanhan talon edessä, ja takaviistossa oli punainen Ferrari F40 -superauto.
Hamilton kertoi pääsevänsä toteuttamaan unelmansa punaisissa.
– Tänään aloitamme uuden aikakauden tämän ikonisen tiimin historiassa, enkä malta odottaa, että pääsemme näkemään, millaisen tarinan kirjoitamme yhdessä, tähti kirjoitti.
Instagram-julkaisusta on tykätty yli 5,6 miljoonaa kertaa. Se on

