TOP 5: Nämä ammatit tekevät miehestä halutun
Mies, hanki joku näistä ammateista ja olet haluttu kumppani!
Kiinnostavatko sinua lentokapteenit, kääntävätkö pääsi palomiehet vai hullaannutko poliisin uniformusta? Suurin osa naisista osaa varmasti mainita miesten ammatteja, jotka ovat aivan erityisen mielenkiintoisia tai seksikkäitä.
Deittipalvelu seekingarrangement.comin tekemässä kyselyssä 1000 naista pääsi paljastamaan mitkä ovat heidän mielestään miesten parhaimmat ammatit, jotka saattavat jopa vaikuttaa puolison valintaan.
Miesten parhaimmat ammatit TOP 5:
1. Yksityisyrittäjä
2. Toimitusjohtaja
3. Näyttelijä
4. Pankkiiri
5. Lakimies
Daily Mail -verkkosivuilla julkaistussa kyselyssä selvisi, että yksityisyrittäjä pääsi listan kärkeen, sillä kyselyyn vastanneiden naisten mukaan rahan ansaitseminen on "jännittävää". Sama koskee todennäköisesti myös listan toisella sijalla ja neljännellä sijalle olevia ammatteja; toimitusjohtajaa ja pankkiiria.
Näyttelijät voivat olla varakkaita tai pennittömiä, mutta naiset äänestivät silti tämän ammatin kolmanneksi mielenkiintoisimmaksi. Viidennellä sijalla olivat lakimiehet, joiden hankkima koulutus herättää kunnioitusta.
Vaikka maailmasta löytyy toinen toistaan komeimpia ja rikkaampia jalkapallon pelaajia, tämä ammatti löytyi listalta toiseksi viimeisimpänä. Ammattijalkapalloilijoihin ei kyselyyn vastanneiden naisten mukaan voi luottaa.
AVA
Lähde: seekingarrangement.com, Daily Mail
Uusimmat
-
13:17
Venäjä: Joukot ovat vetäytyneet Käärmesaarelta "hyvän tahdon eleenä" – MTV seuraa sotaa
-
12:49
Nisa Soraya heitti villin ehdotuksen Uutisaamun juontajalle – Ivan Puopolo hämmentyi täysin
-
12:48
Uskomaton näky! Theresa nappasi poikkeuksellisen kuvan ajaessaan kohti kotia
-
12:41
Nainen löytyi tapettuna kotoaan Torniosta – poliisi etsii aviomiestä, oletko nähnyt häntä?
-
12:39
Poliisitutkinta Ranskan ympäriajoon osallistuvan tallin hotellissa – jo alkuviikosta tapahtui
-
12:33
Britannialta 1,2 miljardin euron apupaketti Ukrainalle – Ruotsi lähettää lisää aseita
-
12:29
Sinilevä runsastunut merialueilla – täällä sitä on havaittu eniten
-
12:24
Miljardööri Bernie Ecclestone järkytti tv-katsojia: "Ottaisin luodin Putinin puolesta"
-
12:12
Venäjän miehityshallinto: Seitsemän tuhannen viljalasti lähtenyt Berdjanskin satamakaupungista Ukrainassa
-
12:07
Venäjä ja Ukraina: Venäläisjoukot ovat vetäytyneet Käärmesaarelta
-
11:55
Viikon lämpimin päivä on vasta edessä – sitten nähdään käänne: "Luvassa kunnon rytinää"
-
11:48
Kodin palovaroitin ei välttämättä ehdi reagoida kaikkiin paloihin ennen kuin on myöhäistä – tämä muistisääntö kannattaa painaa mieleen
-
11:40
MTV muuttaa ympäristöystävällisempiin tiloihin – tältä näyttää uudessa Pöllölaaksossa: Linnunpönttöjä, hyönteishotelleja sekä huipputeknologiaa
-
11:38
"Kipukynnys ylittynyt" – polttoaineen kallistuminen on vähentänyt kesälomamatkoja
-
11:28
Reuters: Kaliningrad saatetaan sulkea pois EU:n pakotelistalta
-
10:55
Näin voit tehdä superhyvää jäätelöä itse – vain muutama raaka-aine, etkä tarvitse edes jäätelökonetta!
-
10:52
F1-tähti ällistyi suomalaisille rakkaasta lajista: "Luultavasti kuolisin"
-
10:50
Teho-osasto-näyttelijä Mary Mara hukkui liukastumisen seurauksena – näin tapahtumat etenivät
-
10:11
Iäkäs mies hukkui Pieliseen
-
10:03
Risto E. J. Penttilä: Turkkia täytyy vielä pitää silmällä, sillä jäsenyys on ratifioimatta – "Natossa olo ei ole auvoista yhdessäoloa"
-
Lataa lisää