Suudelmia vai ei? Aleksin kanssa BB-talossa lähentynyt Mia kertoo, mitä kaksikon välillä todellisuudessa tapahtui
Mia sijoittui kolmanneksi Big Brother -finaalissa.
Nelosen Big Brother Suomi -tuotantokausi huipentui sunnuntaina 27. marraskuuta jännittävään finaalijaksoon, jossa ohjelman voitosta kilpailivat Reeo, Laura, Mia ja Miikka.
Finaalissa kolmanneksi sijoittunut Mia, 26, kertoo MTV Uutisille palaavansa ulkomaailmaan liki kolmen kuukauden jälkeen ihanin ja vapautunein tunnelmin.
– Tosi hyvä fiilis, iloinen ja kiitollinen olo myöskin, että sain olla [BB-talossa] niin pitkään, hän sanoo.
Mia oli osalle BB-katsojista jo etukäteen tuttu muun muassa radiokanava HitMixin taajuuksilta sekä videopalvelu TikTokista, jonne hän kuvaa videoklippejä humoristisella otteella. Nainen kertoo kuitenkin uskovansa, ettei kovin moni katsoja tiennyt häntä entuudestaan.
– Koen, että menin sinne ihan samalla tavalla kuin kaikki muutkin. En ollut mitenkään todella näkyvä tyyppi ollut ennen sitä, hän sanoo.
Mia kertoo, että BB-talossa hänelle kaikkein läheisimmäksi tuli yhdeksännellä viikolla häätöäänestyksessä kotiin lähetetty Sofia, 27.
– Meillä klikkasi ihan saman tien, Mia sanoo ja lisää, että kutkin asukkaat tulivat hänelle eri tavalla tärkeiksi.
Välit Aleksiin
Mia viihtyi BB-talossa läheisissä tunnelmissa Aleksin, 22, kanssa. Kaksikon välillä povattiin orastavaa romanssia, kun taas Mia ja Aleksi vannoivat kyseessä olevan ikään kuin sisarussuhde.
Mia kuitenkin myöntää, etteivät hänen ja Aleksin hellyydenosoitukset jääneet BB-talossa pelkkiin halauksiin.
– Kyllä me yksi semmoinen pieni pusu vaihdettiin, mutta ei sen enempää, hän sanoo.
Mian mukaan hän ja Aleksi ovat keskenään hyvissä väleissä, ja kaksikko kerkesikin tapaamaan toisensa heti BB-finaali-iltana.
– Sofian ja Aleksin kanssa nähtiin kummankin kanssa. Olemme kerenneet vaihtamaan kuulumiset ja olimme kaikki kolme iloisia jälleennäkemisestä, hän summaa.
Katso Mian haastattelu alla olevalta videolta:
Uusimmat
-
12:27
Suomalainen Jussi koki järistyksen: "Koko majapaikkamme heilahteli", kuolonuhreja jo lähes 1400 – MTV Uutiset seuraa Turkin ja Syyrian maanjäristystä
-
11:49
Blind Channel kertasi hämmentävää keikkamuistoa Kärsämäeltä: "Jengi alkoi repimään sitä lavaa hajalle"
-
11:36
Ostitko näitä kalapuikkoja? S-ryhmä vetää myynnistä
-
11:34
Ukraina: Venäjä menetti päivässä liki 900 sotilasta ja 11 panssarivaunua – MTV seuraa sotaa
-
11:17
KRP kehui itseään, vaikka Vastaamo-epäilty jäi kiinni sattumalta – näin poliisi kommentoi: "Ei tämä tipahtanut kuin salama kirkkaalta taivaalta"
-
10:55
Entinen Huuhkajat-tähti tarttui HIFK:n haaviin
-
10:53
Käytetyn sähköauton ostaja voi joutua pulaan uuden katsastusmääräyksen vuoksi – "Suurin maksamamme korvaus ollut yli 80 000 euroa"
-
10:32
Kiina: Latinalaisen Amerikan yllä havaittu pallo on vahingossa alueelle eksynyt kiinalainen miehittämätön ilma-alus
-
10:20
Tämä Emma-pysti yllätti Gettomasan: "Numerot ei valehtele"
-
10:09
Kenraali: Ukrainalla kaksi tapaa lyödä venäläiset Krimiltä – "Venäjä saattaisi harkita ydinasevaihtoehtoa"
-
10:02
Katso videolta, miltä tuhoisa maanjäristys näytti ja kuulosti – Turkissa julistettu hätätila
-
09:54
Suomi ei ole huipputekijöiden unelmakohde, vaikka muuta itsellemme uskotellemmekin: "Ei ole maailman parhaassa maineessa"
-
09:32
Palkittu espanjalaisravintola kiinni salmonellaepidemian vuoksi – ikoninen annos paljastui pöpöpesäkkeeksi
-
09:18
Voimakkaan maanjäristyksen jälkeen raportoitu lukuisista jälkijäristyksistä – silminnäkijä kuvailee pelottavaa tilannetta: "Kovia ääniä kuului kaikkialta"
-
09:18
Onko tässä jalkapallokauden upein torjunta? Ilmiömäinen triplapelastus loksauttaa leuat
-
09:17
Jättisiirto ravistelee NBA:ta: kohutähti vaihtaa seuraa – kaupattu pelaaja luki uutisesta mediasta: "Pitää pakata laukut"
-
09:12
Perussuomalaiset näkevät työperäisen maahanmuuton hyödyllisenä – "Meidän täytyy säilyttää tarkka harkinta"
-
08:47
Huuhkajat-pelaajilla säkenöivät debyytit uusissa seuroissaan – verkot heiluivat heti upeasti
-
08:05
Suomen MM-viestimenestyksen yllä suuri kysymysmerkki – Jari Isometsä näkee kroonisen ongelman: "Meillä ei hirveästi pelimerkkejä ole"
-
07:53
Artisti Beyoncé teki Grammy-historiaa – eniten voittoja kautta aikojen
-
Lataa lisää