Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Salkkarit-tähti joutui tappeluun kesken illanvieton – vieras mies iski nyrkillä kasvoihin: "Tilanne meinasi siitä lähteä laukalle"

5:02Joonatan Suvinen liittyy Salkkareiden näyttelijäkaartiin – kertoo hauskan tarinan rooliin hakemisesta:"Tuottajani vähän ylipuhui minut"Dahlia sai uuden palvelijan – mikä on miehiään uutta Pupua näyttelevä Joonatan Suvinen?
Julkaistu 18.08.2020 07:00
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Joonatan Suvisen huuli aukesi välikohtauksen seurauksena.

Salatut elämät -sarjan näyttelijänä sekä muusikkona tunnettu Joonatan Suvinen joutui muutama viikko sitten keskelle tappelua ollessaan ystäviensä kanssa viettämässä iltaa Helsingissä. Suvinen kertoo MTV Uutisille, että ravintolasta lähdettyään hänen ystävänsä joutui sanaharkkaan muutaman vieraan miehen kanssa.

Tilanteen huomattuaan Suvinen kertoo menneensä joukon luokse puolustaakseen ystäväänsä sekä rauhoittelemaan tilannetta. Pian Suvinen saikin kuitenkin yllättäen nyrkistä kasvoihinsa vieraan miehen toimesta. 

– Sitten tilanne meinasi siitä lähteä laukalle ja vähän tönittiin toisiamme, mutta sitten meidän kavereita tuli enemmän paikalle, niin nämä kaverit sitten livistivät paikalta, juoksivat pois. 

Suvisen mukaan hän ja hänen kaveriporukkansa eivät tehneet tilanteesta rikosilmoitusta. Kukaan ei loukkaantunut niin pahasti tilanteessa, että vierailua lääkärissä olisi tarvittu kenenkään osalta. Suviselta itseltään aukesi huuli vieraalta mieheltä tulleen lyönnin johdosta. 

– Harmi, että tuollaisiin tilanteisiin ajautuu, ei oikeastaan koskaan. Mutta välillä käy noin, että tuommoinen tilanne tapahtuu ja kyllä aina kaveria tulee puolustettua. Mutta onneksi tosi harvoin tapahtuu mitään vastaavaa. 

LUE MYÖS: Salattuihin elämiin saapuu uusi komistus – hyppää jo olemassa olevaan rooliin: "Tuottaja ylipuhui minut hakemaan sarjaan"

Näyttelijä-muusikko kertoo olevansa tilanteesta edelleen hyvin ihmeissään, sillä hän ei ole vastaavaan törmännyt sanojensa mukaan käytännössä aikuisiällä. Miehen mukaan hänen kaveriporukkansa koostuu yleisesti rauhallisista ihmisistä, kenellä ei ole tapanaan tapella. 

– Tuo on todella harvinaista, siksi tulikin jaettua siitä juttua tuonne someen, että mitä ihmettä tapahtui, että on kyllä tosi harvinaista. Lehdissä on jonkin verran ollut juttua, että hässäkkää välillä on ollut siellä sun täällä, mutta omalle kohdalle ei ole ikinä sattunut tuollaista oikeastaan. 

Suvinen iloitsee siitä, että myös huuleen tullut haava parani nopeasti. 

– Se, mitä siitä tuli, parantui viime viikonloppuun mennessä. Oli silloin keikka räppifestareilla, niin ei tarvinnut olla siellä naama auki lavalla hyppimässä, että se oli niin nopeasti kunnossa onneksi. 

Suvinen aloitti Salatut elämät -sarjassa Pupun roolissa keväällä 2020. 

Välikohtauksesta uutisoi ensimmäisenä Metropoli.

Lisää aiheesta:

Mikko ja Sara Parikan lapset seuraavat Salkkareita vannoutuneina: "Yrittävät saada minulta tietoa"Maajussi-Roy joutui tappeluun – raju kuva ruhjotuista kasvoista!Ravintolasta asunsa vuoksi poistettu Erika Helin nousi otsikoihin maailmalla – ex-missi saanut kohun myötä jopa tappouhkauksia: "Mieluummin olen etukäteen varovainen"Tuntemattomat hyökkääjät seurasivat ja hakkasivat kotirapussa: Danielin pikkujoulut päättyivät sairaalaanSampsa Tuomala palaa Salkkareihin – muistelee takavuosien kommelluksia: "Tuli pieni vekki otsaan"Suvi Pitkänen raivostui salakuvaamisesta ja tilanne eskaloitui – poliisi keskeytti julkkiskaunottaren baari-illan Rovaniemellä
Salatut elämätTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Salatut elämät
  • ma20:00
    TV-ohjelmat

    Salkkarit-hahmon treffit menevät putkeen – aikoo unohtaa ihastuksensa

  • ma12:45
    Kari Taalasmaa

    Salkkarit-hahmon suunnitelma menee mönkään – saa uhkauksen

  • 16.10.20:00
    Juonipaljastukset

    Salkkarit-kurkistus julki! Hahmon käsky häkellyttää: "Todella epätoivoinen idea"

  • 15.10.20:00
    Kari Taalasmaa

    Salkkarit-hahmon lähettämän videon sisältö paljastuu

  • 15.10.10:00
    Juonipaljastukset

    Salkkarit-juonipaljastukset julki! Kaksikon seksipuuhat paljastuvat