Ruoanlaittajat ja leipojat testasivat Flora Kulta juoksevan – tätä mieltä he olivat uutuudesta!
Testiryhmän 200 leipojaa ja ruoanlaittajaa otti Flora Kulta juoksevan kokeiluun kotikeittiöissään kahden viikon ajaksi. Lue, mitä mieltä he olivat siitä.
”Käytin Flora Kultaa monella eri tavalla. Yksin ja yhdessä oliiviöljyn kanssa ja voin sijasta. Suklaamuffinseista tuli ihanan kuohkeita ja ne nousivat hyvin. Jo taikina oli erilaista, eikä se tarttunut lusikkaan liikaa. Ruuanlaitossa siitä sai kivasti lisämakua. Kananmunat eivät tarttuneet pannuun paistettaessa. Patongissa käytin sitä oliiviöljyn sijaan ja ne nousivat paremmin kuin koskaan. Uuniomenoistakin tuli niin herkullisia.” – Mervi
Artikkelin tarjoaa: Flora Kulta juokseva
Uusimmat
-
13:54
Jari-Matti Latvalalta päivitys Rovanperän rajusta tilanteesta: "Jokainen mestari tekee ainakin yhden virheen"
-
13:50
Nainen kadonnut Espoossa – poliisi pyytää havainnot hätänumeroon
-
13:48
Yhdysvaltojen ratifiointiprosessin viimeinen vaihe ohi, asiakirjat lepäävät nyt Naton tallelokerossa – MTV seuraa Nato-jäsenyyden etenemistä
-
13:36
Ella Junnilan EM-kisat menivät täysin pilalle odottamattoman vaivan vuoksi – hyppääjä tilitti kohtaloaan tunteiden vallassa: "Ei se herkkua ole"
-
13:34
Viljasadosta on tulossa selvästi viime vuotta parempi – rukiin sato ei tosin riitä suomalaisten kulutukselle
-
13:32
MTV seuraa Belgian MM-rallia: Kalle Rovanperälle hurja ulosajo – ja heti perään uusi kylmä suihku Toyotalle!
-
13:31
Seura: Suomalaisten asenteet ovat kiristyneet suomenvenäläisiä kohtaan
-
13:19
Brittitiedustelu: Venäjä yrittänee pitää mahdollisimman paljon ukrainalaisjoukkoja poissa etelästä – MTV seuraa sotaa
-
13:06
Etelätalo ja Kuusela keihään EM-finaaliin – Keräselle katkerin mahdollinen kohtalo
-
13:02
Hovioikeus ei hyväksy poliisin todistusta vankilakeskustelusta Viking Sallyn murhan todisteeksi
-
13:00
Tässä ovat Masked Singer Suomi -kauden uudet hahmot – ensimmäiset paljastukset julki!
-
12:50
Huolestuttava tietoturvapaljastus TikTokista – sovellus pystyy teoriassa kaappaamaan salasanoja tai luottokorttitietoja
-
12:48
Asiantuntijat varoittavat Suomen tieverkoston rapistumisesta, määrärahat uhkaavat laskea – "Ollaan aika tuhon tiellä"
-
12:42
Tunteet kuumenivat Kalle Rovanperän autossa – suomalaiskuski sätti MM-rallijärjestäjiä, hetkeä myöhemmin raju ulosajo!
-
12:26
Tehyltä ja Superilta lakkovaroitus nyt myös Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiriin
-
12:26
Kalle Rovanperä ulos! Katso tästä suomalaistähden rajut voltit Belgian MM-rallissa
-
12:22
Sara Kuivistolta kauden paras juoksu – pohti jatkoaan Ylelle: "En nyt uskalla luvata"
-
12:21
Lennolta myöhästynyt mies livahti lentokenttäalueelle Helsinki-Vantaalla – tuomittiin sakkoihin
-
12:17
Prinssi Charlesilta yllättävä aluevaltaus – elegantti ja hienostunut sekoitus prinssin omasta puutarhasta
-
12:08
Pelko onnettomuudesta? Sekä Ukraina että Venäjä sanovat vastapuolen suunnittelevan provokaatiota ydinvoimalaan
-
Lataa lisää