Risto Räppääjä ja Nelli Nuudelipää seikkailevat taas valkokankaalla – näin Otso Törmälä ja Meri Lahikainen päätyivät esittämään suosikkihahmoja
Uuden Risto Räppääjä ja Villi Kone -elokuvan lapsinäyttelijät Otso Törmälä ja Meri Lahikainen kertovat, miten päätyivät tähdittämään koko perheen suosikkielokuvaa.
Maria Sidin ohjaama Risto Räppääjä ja Villi Kone -elokuva saapuu valkokankaille 17. helmikuuta. MTV Uutiset tapasi elokuvan lapsinäyttelijät Otso Törmälän (Risto Räppääjä) ja Meri Lahikaisen (Nelli Nuudelipää) Risto Räppääjä ja Villi Kone -lehdistötilaisuudessa.
Kyseessä on sekä Törmälän että Lahikaisen ensimmäinen kerta valkokankaalla.
– Oli kyllä aika siisti tunne silloin, Törmälä totesi kertoessaan hetkestä, kun hän sai tietää tulleensa valituksi Risto Räppääjän rooliin.
Risto Räppääjä ja Villi Kone -elokuva perustuu Sinikka ja Tiina Nopolan samannimiseen kirjaan. Elokuvan muissa rooleissa nähdään muun muassa Minka Kuustonen, Jenni Kokander ja Ylermi Rajamaa.
Katso yllä olevalta videolta millainen oli Törmälän ja Lahikaisen polku valkokankaalle ja millaisia asioita kaksikko pääsi kokemaan elokuvan kuvauksissa!
Uusimmat
-
20:17
Mitä ihmettä? HIFK:n Ilari Melarilta käsittämätön veto – tempaisi törkeällä tavalla mailan naamaan, lensi pihalle
-
20:15
Kohtalokkaan eturauhassyövän vaaraa voi pienentää geeneistään huolimatta
-
20:05
Auto syttyi palamaan Itäkeskuksen Prisman parkkihallissa Helsingissä – tiloihin pääsyä joudutaan yhä rajoittamaan
-
20:04
Murskajaiset! Tappara höykyttää tylyllä tavalla KooKoota – Jori Lehterä naulasi, maalivahti vaihtui
-
19:58
Upeaan voittoon Meksikossa ajaneelta Sebastien Ogierilta merkittävä uutinen
-
19:52
Greta Thunberg ja presidentti Niinistö vihitään Helsingin yliopiston kunniatohtoreiksi
-
19:33
Salatut elämät -jaksossa kunnioitettiin edesmennyttä Jasmin Voutilaista
-
19:25
Iiro Pakariselta härkämäisiä otteita – Lukon maalitykki jäi jyrän alle ja loukkaantui, tästä oli kyse
-
19:20
Itsemurhien määrä on puolittunut 30 vuodessa, nuoret naiset tekevät niitä kuitenkin entistä enemmän – nämä asiat selittävät, miksi
-
19:20
"Seksuaalivähemmistöjen oikeuksista puhutaan liikaa" on väite MTV:n vaalikoneessa – se jakaa puolueet kolmeen ryhmään
-
19:13
Kultakuuppa liekitti täpötäyttä Isomäkeä, edelsikö maalia jäähyn paikka? – Hetkeä myöhemmin Ilves vastasi kaunokaisella
-
19:12
Haavisto: Unkari äänestää ensi maanantaina Suomen Nato-jäsenyydestä
-
19:02
Erdoganin mukaan Turkin maanjäristyksen tuhojen arvo miltei sata miljardia euroa – Suomi antaa 12 miljoonan lisätukea
-
19:02
Petteri vinkkaa mahtavan jauhelihatäytteen tortilloille: Testaa mausteinen pötkylä!
-
19:00
Auts! Tapparan tähtivahvistus Anton Levtchi jäi täysin vapaaksi – KooKoo mokasi karulla tavalla
-
18:58
Riitaa sovitellut mies puukotettiin hengiltä huvipuistossa 9-vuotiaan lapsensa edessä Saksassa – tekijä karkuteillä
-
18:55
Jenni Vartiainen täytti 40 vuotta – näin laulaja on muuttunut
-
18:48
Iivo Niskanen ja Krista Pärmäkoski palaavat ladulle Salpausselällä – tässä koko Suomen joukkue
-
18:45
Pitkä matematiikka dominoi jo kenties liikaakin: Suomen kielen korkeakouluopintoihinkin saa siitä enemmän pisteitä kuin äidinkielestä
-
18:45
Ukrainassa turvallisuuspalvelun entinen aluejohtaja menossa oikeuteen, epäillään sabotoineen alueen puolustusta
-
Lataa lisää