Valtteri Bottas oli Unkarin GP:n toisten harjoitusten kolmanneksi nopein ja Kimi Räikkönen neljäs. Komento pysyi samalla miehellä, Räikkösellä oli pieniä huolia treenin aikana.
Toisten harjoitusten nopein oli ensimmäisten tapaan Red Bullin Daniel Ricciardo. Hän ajoi päivän parhaaksi ajaksi 1.18,455. Ferrarin Sebastian Vettel oli kakkonen, 0,183 sekuntia hitaampana.
MAINOS
Unkarin F1-viikonloppu
C Morella!Lauantai: Harjoitukset klo 11.55, aika-ajo klo 14.55
Sunnuntai: Unkarin GP klo 14.55, ennakkotunnelmat klo 13.30!Kaikki F1-ajojaksot suorana C More Maxilla ja C More -suoratoistopalvelussa!
Tilaa C More ja aloita katselu vaikka heti.
Myös suomalaiset olivat lähellä, Bottas oli kolmas, 0,201 sekuntia kärjestä ja Räikkönen jäi tasan kolme kymmenystä Ricciardosta. Kärkikuusikko oli tiukassa nipussa, viidenneksi nopeimman kierroksen ajanut Lewis Hamilton jäi pohjista 0,324 ja Red Bullin 0,496 sekuntia. Ensimmäisen harjoituspäivän perusteella kisan kärkikamppailuun ovat ehdolla kaikki kolme kärkitallia.
