Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Piukea pinkki mekko puki kurvikasta Geri Halliwellia, katso

Huh, mikä mekko, Geri Halliwell!
Huh, mikä mekko, Geri Halliwell!
Julkaistu 10.05.2011 12:04(Päivitetty 10.05.2011 12:05)

Keväisen pinkki pikkumekko käänsi katseita, kun Geri Halliwell asteli Sony Radio Academy Awardseihin Lontoossa.

Girlsistä tuttu Geri Halliwell, 38, on myöntänyt, että hänellä on ollut vaikeuksia hyväksyä täyteläiset kurvinsa, ja hän kärsi suosionsa huippuvuosina syömishäiriöstä.

– Olen kokenut kaiken ja ollut äärimmäisen tietoinen vartalostani, olen miettinyt että rintani ovat liian pienet tai liian isot, minä olen liian lyhyt tai liian pitkä, liian laiha, liian paksu, Geri on kertonut painokamppailuistaan Dailymailille.

Spice Girls -uran jälkeen Geri treenasi itsensä kuivakkaan kuntoon, ja esikoisen saaminen muistutti laulajatarta pitämään hyvää huolta vartalostaan ja olemaan hyvänä esikuvana.

– Kun sain tyttäreni Bluebellin, tiesin, että minun pitää näyttää terveellistä esimerkkiä. Jos en salli itselleni mitään, se johtaa ahmimiseen. Jos haluan suklaata, syön suklaata. Rakastan kakkua, Geri sanoo.

Nyt Geri näyttää jälleen terveeltä ja oikein hyvinvoivalta. Geri häikäisi Sony Radio Academy Awardseissa Lontoossa pinkissä ja tiukassa mekossa, joka korosti hänen pikkuruista vyötäröään.

Huh, mikä mekko, Geri Halliwell!

Geri rakastaa korsettimaisia bandage-mekkoja, jotka rutistavat naisellista vartaloa juuri oikeista paikoista.

Mekon kaveriksi hän oli valinnut nudeväriset korokepohjakorkokengät, jotka antoivat piskuiselle naiselle huimasti lisää pituutta ja saavat säären vaikuttamaan pidemmältä.

Lisää keväisiä kauneus- ja muotivinkkejä:

Seksikkäänä kevääseen: Poimi parhaat meikki-ideat

MTV3/Helmi

Lähde: Dailymail.co.uk

Kuvat: Getty Images

Lisää aiheesta:

Kärsitkö matkapahoinvoinnista? Yllättävä keino voi helpottaa oloaAkis on kouluttanut kokkeja suomalaisravintoloihin yli 30 vuotta – kaikki lähtee intohimostaPitkään jatkuneella unettomuudella huolestuttavia seurauksia – "Voi olla varhainen varoitusmerkki"Löytyykö jo? Nämä varusteet autossa pitää nyt ollaKertooko ajatusviiva tekoälyn käytöstä? Näin kommentoivat asiantuntijatÄlä tee tätä joulutorttuvirhettä
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 19:09
    Terveys ja hyvinvointi

    Kärsitkö matkapahoinvoinnista? Yllättävä keino voi helpottaa oloa

  • 17:32
    Ruoka

    Akis on kouluttanut kokkeja suomalaisravintoloihin yli 30 vuotta – kaikki lähtee intohimosta

  • 14:15
    Unettomuus

    Pitkään jatkuneella unettomuudella huolestuttavia seurauksia – "Voi olla varhainen varoitusmerkki"

  • 11:33
    Auton varusteet

    Löytyykö jo? Nämä varusteet autossa pitää nyt olla

  • 09:07
    Tekoäly

    Kertooko ajatusviiva tekoälyn käytöstä? Näin kommentoivat asiantuntijat