Pete Parkkonen: Ystävät yllättyivät tanssitaidoistani

Pete Parkkonen ja Katri Mäkinen
@Petteri Paalasmaa/All Over Press
Julkaistu 02.10.2014 07:00
Toimittajan kuva

Sarianne Tähtivaara

sarianne.tahtivaara@mtv.fi

Tanssitaituriksi paljastunut Pete Parkkonen on saanut ystäviltään yllättyneitä puhelinsoittoja.

Tanssii Tähtien Kanssa -kilpailussa taidoillaan hurmaava Pete Parkkonen onnistui yllättämään ystävänsäkin sulavilla liikkeillään.

Palaute on ollut hämmentynyttä.

– Jengi on soitellut, että mitä ihmettä, että miten sä noin hyvin vedät, Pete kertoo nauraen.

Pete Parkkonen ja Katri MäkinenPete Parkkonen ja Katri Mäkinen hurmasivat tanssillaan.@Petteri Paalasmaa/All Over Press

– Toiset kysyivät, että mistä oikein revit noita tansseja. Jotkut ovat tunteneet minut aika kauan, mutta tulihan tämä itsellenikin aika yllätyksenä. Tietystihän taidot karttuvat, kun nyt treenataan niin paljon, Pete pohdiskelee.

pete parkkonenTähtiparin tanssista ei flirttiä puuttunut.

Tanssihurmuri on saanut runsaasti palautetta niin perheeltään kuin faneiltaankin. Peten isä kommentoi ensimmäisen tanssin, valssin, nähtyään jalkatyöskentelyä.

– Isä soitti, että hyvä, sinähän tanssit päkiöillä. En ollut aiemmin kuullutkaan isän salaisesta tanssitaustasta, Pete velmuilee.

Huumoria viljelevä tanssitähti ei myönnä, että tanssitaidot olisivat osuneet erityisesti naisten sydämiin.

– En ole huomannut, että mikään tulva olisi auennut, hän hymyilee.

Netin suora erikoislähetys tanssikulisseista nähdään aina sunnuntaisin klo 21.00-21.10 osoitteessa mtv.fi/tanssiitahtienkanssa.

Tanssii Tähtien Kanssa sunnuntaisin klo 19.10 MTV3-kanavalla. 

Tuoreimmat aiheesta

Pete Parkkonen