Paris Hilton yrittää epätoivoisesti nostaa profiiliaan Englannissa ja aikoo tämän takia osallistua maan Big Brother -julkkisversioon. Ilmaiseksi neidon ei toki tarvitse neljän seinän sisään lähteä, sillä Parisille on tarjottu osallistumisesta yli 300,000 £ palkkio, paljasti brittitabloidi The Sun.
- Käskimme Parisia nimeämään hinnan. Hän voi helposti olla ohjelman tähti, mutta selkeästi hän ei aio olla sitä ilman kunnon korvausta, sipisi lähde ohjelman tuotantotiimistä.
Perijättären ystävien mukaan Paris aikoo kiillottaa ohjelmassa julkisuuskuvaansa.
- Hänestä kuullaan vain silloin, kun hän tekee tai sanoo jotain typerää. Hän on oikeasti oikein fiksu ja hauska persoona, jolla on paljon mielenkiintoista sanottavaa, ystävä kommentoi The Sunille.
Viime vuonna julkkis-BB pääsi otsikoihin, kun kisassa nähty intialainen näyttelijä Shilpa Shetty joutui rasististen kommenttien kohteeksi. Kohun jälkeen Shetty poistui talosta voittajana.
(MTV3)